Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Výstava „TO JE PRAHA“

Dovolujeme si Vás pozvat na výstavu „TO JE PRAHA“, která bude probíhat ve výstavním sále Českého centra Tokio Od 3.7. do 15.9.

České centrum Tokio je spolu s Nadací Stanislava Šaška spoluorganizátorem stánku pod jménem „Česká republika“ na největším knižním veletrhu v Japonsku „Tokyo International Book Fair 2015“ ,kde budou představeny české knihy pro děti a mládež. Současně ve výstavním sále Českého centra Tokio proběhne výstava originálů kreseb knihy „TO JE PRAHA“ od Michaely Kukovičové(ilustrace) a Olgy Černé(texty).

Průvodce po Praze, je pokračování série ilustrovaných průvodců po městech Miroslava Šaška - kterou on sám nestihl nebo nemohl vydat, ačkoliv Prahu tolik miloval. Miroslav Šašek jako politický emigrant byl na české straně železné opony nežádoucí osobou. Přesvědčte se, jak si s touto výzvou poradila Michaela Kukovičová a Olga Černá!


*Bližší informace ohledně veletrhu Tokyo International Book Fair 2015 zde:
http://tokyo.czechcentres.cz/cs/program/detail-akce/tokyo-international-book-fair-2015/

 Výstava „TO JE PRAHA“

Datum výstavy: 3.7 – 15.9 2015 (Po.-Pá.:10:00-17:00)

Místo výstavy: České centrum Tokio (2-16-14, Hiroo, Shibuya-ku, Tokio)Vernisáž výstavy: „TO JE PRAHA“

Srdečně Vás zveme na vernisáž, která se bude konat 3.7. 2015 od 19 hodin ve výstavním sále Českého centra Tokio.

Datum : 3.7 2015 od 19.00 hodin (vstup možný od 18:30 )

Místo: výstavní sál Českého centra Tokio

Žádáme zájemce o R.S.V.P. na adresu cctokyo@czech.cz.

 


 

TO JE PRAHA

Je Praha ještě pořád krásná, úžasná, okouzlující? Nezadupaly už její půvab nohy milionů turistů, kteří se ženou po kamenných kostkách od Pražského hradu přes Karlův most na Staroměstské náměstí a zase zpátky? Nejsou už starodávné domy a krásná náměstí jen prázdnou skořápkou naplněnou levnými cetkami? Praha je město věží, kopců, zahrad, uliček, domů, hospod, tajemství, příběhů, vzpomínek, lidí, zvířat a soch. Praha je město na řece... Podívejte se na Prahu novýma očima. Je to pořád ona, každý dům, každý schod, každé náměstí, každý kámen tu má svůj příběh.

Projděte se po Praze s Míšou Kukovičovou a Olgou Černou. Zavedou vás na pražské mosty, ostrovy, kopce, rozhledny, do parků i zahrad, do centra i na periferii, dozvíte se, kolik mostů vede přes Vltavu, v kterém domě udělal díru ďábel, co pěstují lidé na Libeňském ostrově, kam dohlédnete z Žižkovské věže, kde mají nejlepší chlebíčky, přečtete si historku o chlapíkovi, který se proměnil v brouka, starodávné vyprávění o Golemovi i hrdinský příběh o siru Wintonovi, také o atentátu na Heydricha i o tom, jak si cestu po Pražském hradě zkracoval jeden skvělý prezident.

Všude je na co se dívat a čemu se divit... protože v Praze je možné všechno, ale to už brzy poznáte.

 

Ilustrace: Michaela Kukovičová

*1968

Vystudovala ateliér animace na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, kde v současné době pracuje jako asistentka v ateliéru ilustrace a grafiky.

Věnuje se knižní a časopisecké ilustraci, animaci a režii videoklipů a krátkých filmů, ilustruje pro www stránky. Vede dětské výtvarné dílny (Praha, Brno, Bratislava, Varšava, Bukurešť, Vídeň...). Spolupracuje s grafickým studiem REDESIGN.

Knížky vydává v nakladatelství Baobab, Akropolis, Labyrint, Albatros.

Její práce znovuoživují poetistický i pop-artový způsob zacházení s nalezeným materiálem, a přitom jsou hravé a často překvapivé.

Michaela Kukovičová sbírá ceny v soutěžích Nejkrásnější kniha roku, Zlatá stuha.

 

Texty: Olga Černá

*1964

Nenápadná, skromná autorka, která sama sebe charakterizuje jako vesnickou knihovnici. Vzděláním je agronom. Pracovala v laboratoři, poté v knihkupectví, dnes v knihovně.

Krátké texty různých žánrů publikuje Olga Černá v časopisech a novinách. Pravidelně píše pro blog týdeníku Respekt. Žije v Nadějkově v jižních Čechách, na půl cesty mezi Prahou a Českými Budějovicemi, kde vede místní knihovnu a pořádá bohatý osvětový program pro děti i dospělé.

V roce 2008 byla za svou práci oceněna v soutěži Knihovna roku pořádané Ministerstvem kultury ČR. Její titul Kouzelná baterka inspiroval k dramatizaci projekt Listování, které pořádá pravidelná představení pro děti v knihovnách a divadlech, a také dětský soubor při ZUŠ v Olomouci.