Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Soutěž pro začínající překladatele

Česká centra a literární sekce Institutu umění pořádají u příležitosti stého výročí narození spisovatele Bohumila Hrabala (1914 - 1997) překladatelskou soutěž pro začínající překladatele. Tato soutěž probíhá souběžně ve 13 zemích světa včetně Japonska.

 

 Soutěž pro začínající překladatele- Japonsko

 

   Česká centra a literární sekce Institutu umění  pořádají  u příležitosti stého výročí narození  spisovatele Bohumila Hrabala (1914-1997) překladatelskou soutěž pro začínající překladatele do 35 let. Soutěž probíhá současně ve 13. zemích světa. Účastníci přeloží Hrabalovu povídku nebo ucelený úryvek delší prózy, který ještě nebyl přeložen do příslušného jazyka. Této soutěže se zúčastní i mladí japonští překladatelé. Japonští účastníci dostali za úkol přeložit povídku“Fádní odpoledne“ ze sbírky „Perlička na dně“, kterou vybralo společně s odbornou porotou České centrum Tokio.

   Překlad, jehož uzávěrka je 28.2.2014,  bude posuzován porotou skládající se z předních japonských bohemistů a překladatelů české literatury - prof. Itaru Iijima, docent Kenichi Abe a  prof.Tatsuo Ishikawa , PhD. , kteří sami přeložili díla Hrabala do japonštiny.

   Vítěz soutěže bude odměněn pobytem v Praze, kde se účastní aktivit spojených s výročím B.Hrabala.