Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

ČESKÝ FILM NA SKIP FESTIVALU 2013

od 12.7.do 21.7. 2013 v Skip City, Kawaguchi, Saitama prefektura.

 


 

Účást českého filmu‘’VRÁSKY Z LÁSKY‘‘

v rámci soutěže celovečerních filmů

na Skip City International D-Cinema Festivalu 2013 Japan

Od 12.do 21.června 2013

režisér Jiří Strach hostem festivalu

datum promítání   15.7.  od 10:30  /  19.7. od 11:00

Asijská Premiéra

Český film s Jiřinou Bohdalovou a Radoslavem Brzobohatým a v hlavních rolích

Režie: Jiří Strach

Scénář: Marek Epstein Koproducenti: Česká televize, MAT FILM s.r.o, Barrandov Studio a.s.

V hlavních rolích se po mnoha letech setkávají dvě legendy českého filmu Jiřina Bohdalová a Radoslav Brzobohatý. Ti hrají bývalou herečku a penzionovaného učitele, kteří vyrazí na dobrodružnou cestu za splněním jednoho snu. I v dalších rolích této hořké komedie se představují přední domácí herci jako Ivan Trojan, Lenka Vlasáková, Aňa Geislerová, Jiřina Jirásková, Viktor Preiss a řada dalších.

Film podle scénáře Marka Epsteina vypráví o dojemném i humorném setkání dvou lidí, kteří navzdory svému věku chtějí užít podzim života naplno.

Ota je bývalý učitel a ve svém věku má již řadu vrtochů, kterými poněkud komplikuje život svému synovi a snaše. Nyní jej čeká náročná operace a Ota se rozhodne, že je ta správná doba, kdy je třeba vyhledat někoho, kdo kdysi dávno velmi ovlivnil jeho život. Setkání s herečkou Janou je ale poněkud jiné, než si představoval. Přesto je to právě tahle vitální dáma, která se rozhodla nerezignovat na aktivní život, která znovu zamotá jeho osud. Díky Janě se Ota vydává na napínavou roadmovie, na jakou by si možná ani v mladším věku netroufl. A je to právě tohle důležité setkání, které oba utvrdí v poznání, že nejhorší, co může člověk udělat - je všechno vzdát!

http://www.skipcity-dcf.jp/en/