Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Promítání filmu Václava Vorlíčka "Dívka na koštěti"

V rámci vzpomínky na dílo populárního českého režiséra Václava Vorlíčka, který 5. února zemřel ve věku 88 let, promítné České centrum Tokio pohádkovou komedii Dívka na koštěti.

Václav Vorlíček vystudoval režii na FAMU (1956) a v této profesi debutoval snímkem Případ Lupínek (1960), určeným dětskému publiku. Obracel se k němu průběžně po celou svou tvůrčí kariéru, a to zejména upravenou podobou klasických pohádek (Tři oříšky pro Popelku, 1973; Princ a Večernice, 1978; Pták Ohnivák,1997), ale i pohádkami moderními a zpola fantastickými příběhy ze současnosti (Dívka na koštěti, 1971; Arabela, 1979; Křeček v noční košili, 1988), které vícekrát rozvedl do mnohadílného televizního seriálu. 

Spolu s Oldřichem Lipským je považován za mistra české veselohry, v níž rovněž rád uplatňuje fantastické prvky, specifický humor crazy komedie či motivy sci-fi („Pane, vy jste vdova!", 1970; Jak utopit doktora Mráčka, 1974; Což takhle dát si špenát, 1977). 

Scenáristicky se na většině jeho děl podílel Miloš Macourek a k jejich široké oblíbenosti značně přispěli také populární komediální herci.

(Zdroj: MFF Karlovy Vary)

Kdy: 20. března v 19:00 (brána velvyslanectví bude uzavřena v 19:20)

Kde: České centrum Tokio (kinosál Velvyslanectví ČR v Tokiu)

Jazyk: čeština (japonské titulky)

Vstupné zdarma (zájemce prosíme o registraci na e-mailovou adresu cctokyo@czech.cz, uveďte své jméno a počet diváků)