Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Promítání dokumentárních filmů Heleny Třeštíkové

Významná česká dokumentaristka Helena Třeštíková režírovala od roku 1975 více jak 60 filmů. Věnuje se především časosběrné metodě - tedy sledování lidských osudů v delším časovém úseku. V roce 2007 se na krátkou dobu stala ministryní kultury ČR. Za svůj film „René“ získala cenu European Film Academy (EFA) the Prix Arte 2008. Své filmy představí v Tokiu osobně.

Datum : 9., 14., 16. února 2017, každé promítání od 19 hodin (vstup od 18:30)
Místo : Kinosál Velvyslanectví České republiky v Tokiu
Vstupné : Zdarma
※Filmy boudou promítány s anglickými titulky.
※Žádáme zájemce o R.S.V.P. na adresu cctokyo@czech.cz  

 

 

 

  •   „Mallory“  9. února čtvrtek

Dokumentaristka Helena během 13-ti let sleduje ženu s těžkým životním údělem, která překonává drogovou závislost, je bezdomovec a snaží se vrátit do běžného života. Nakonec studuje na střední odborné škole obor Sociální činnost a profesně pomáhá lidem žijícím na okraji. Film Mallory z roku 2015 je tak i filmem o naději, že každý má šanci změnit svůj život.

 

 

  •  „Zkáza krásou“ 14. února úterý

Lída Baarová se z mladé atraktivní dívky stala filmovou hvězdou 40. let 20. století. Její sláva vyvrcholila během 2. sv. války, kdy byla přítelkyní ministra říšské propagandy Josepha Goebbelse, což z ní následně učinilo symbol národního nepřítele a kolaborace. Film vypráví příběh destruktivní lásky v rozměrech antické tragédie a ukazuje velmi přítomný portrét ženy, která se z hvězdné slávy propadla do zapomnění a samoty.

 

 

 

  •  „Soukromý vesmír“ 16. února čtvrtek

Film natáčený 37 let sleduje dějiny české rodiny od 70. let do současnosti. Na pozadí historických událostí, vypráví o životě v éře nesvobody, kdy se lidé soustředili hlavně na svůj „soukromý vesmír“. Popisuje klidný život rodiny, narození dětí a dospívání, vytvářejíc obraz  jedinečnosti a pestrobarevnosti lidského života s neustálým hledáním jeho smyslu.