Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

přednáška- Trendy české moderní hudby

Pozvánka na přednášku o české moderní hudbě pořádanou Českým centrem Tokio ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Tokiu. Přednáška se uskuteční dne 31.7. v 18:30 v Domě Umělců v Tokiu.

 

 

Přednáška  TRENDY ČESKÉ MODERNÍ HUDBY ( 31.července 2013)

České centrum si vás dovoluje pozvat na přednášku  " Trendy české moderní hudby" , kterou České centrum Tokio organizuje ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Tokiu.

Uskuteční se dne 31.července 2013 od 18:30  ve studiu Domu Umělců v Tokiu.

 Místo konání:  DŮM UMĚLCŮ , Create meguro Bldg.1F, 3-14-58 Osaki, Meguro-ku, Tokio

 Hudební kritik, publicista a odborník na českou hudební scénu  Hidesumi Yoshimoto z Osaky bude navazovat na velmi úspěšnou  přednášku na téma Česká moderní hudba, kterou České centrum pořádalo minulý rok. Letošní téma je zaměřeno na současnou českou hudební scénu -od jazzové,rockové,tradiční-lidové hudby po elektropop / shoegazer  hudbu, s důrazem na obrovskou různorodost hudebního vyjádření mladé generace. Hidesumi Yoshimoto chce pouvázat na vysokou úrovenˇ a potenciál  české moderní hudby a konkrétními ukázkami tvorby různých umělců tento pestrý svět hudby japonskému publiku přiblížit. Pokud to čas dovolí, rád by se také zmínil a na nahrávkách z minulosti připomněl i neočekávaně úzkou spolupráci s japonskými hudebníky.

Zájemce žádáme  o R.S.V.P. na e-mail  cctokyo@czech.cz.  Počet účastníků je omezen na 50 osob podle pořadí přihlášek. Děkujeme za pochopení.