Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

přednáška o české jazzové hudbě 2013

Uskuteční se dne 28.11. 2013 od 19 hodin ve studiu Domu Umělců v Tokiu.

 

ednáška o české jazzové hudbě 2013

Zářící souhvězdí českého jazzu

Zejména za posledních 5 let se český jazz znatelně zvýraznil  a jeho souhvězdí  složené nejen ze starší generace, ale i  řady mladých talentovaných hudebníků září  na středoevropské a východoevropské jazzové scéně.  Zásluhu na tom mají také  hudební  nakladatelství, která aktivně vydávají  a šíří nahrávky umělců jak v České republice, tak i mimo její území . V současné době se k  typickým  rysům  českého jazzu  60.let  přidávají i nové  svérázné prvky, které se po dobu  téměř čtvrt století  od Sametové revoluce (1989 ) formovaly.

Na přednášce se posluchači dozví i o historii a specifice českého jazzu  a  na konkrétních příkladech jednotlivých umělců- od zralého vynikajícího  jazzového pianisty Emila Viklického až po představitele mladé jazzové generace pianistů, budou mít možnost proniknout do světa současného českého  jazzu. (Toyoki Okajima)

Přednášející:  Toyoki Okajima

Hudební kritik-specialista na jazzovou hudbu Střední / Východní Evropy a Ruska. Jako člen skupiny „Jazzbrat“ pořádá přednášky a semináře. Bývalý redaktor čtvrtletníku“ Jazzová kritika“ .

 

Uskuteční se dne 28.11. 2013 od 19 hodin ve studiu Domu Umělců v Tokiu. 

 Místo konání:  DŮM UMĚLCŮ , Create meguro Bldg.1F, 3-14-58 Osaki, Meguro-ku, Tokio

 Zájemce žádáme  o R.S.V.P. na e-mail  cctokyo@czech.cz.  Počet účastníků je omezen na 50 osob podle pořadí přihlášek. Děkujeme za pochopení.