Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Přednáška : Helena Čapková : Japonisme in Architecture of Antonín Raymond (1888-1976) and Bedřich Feuerstein (1892 - 1936) in the Interwar Period

Přednáška české kunsthistoričky a japanoložky Heleny Čapkové, absolventky Chelsea College of Art and Design, která se koná díky podpoře velvyslanectví České republiky v Japonsku, se uskuteční dne 25. 11. 2011 v prostorách velvyslanectví ČR od 18.30.

 

Helena Čapková: Japonisme in Architecture of Antonín Raymond (1888-1976) and Bedřich Feuerstein (1892 - 1936) in the Interwar Period

 

Přednáška české kunsthistoričky a japanoložky Heleny Čapkové, absolventky Chelsea College of Art and Design, která se koná díky podpoře velvyslanectví České republiky v Japonsku, se uskuteční dne 25. 11. 2011 v prostorách velvyslanectví ČR od 18.30.

 

Tématem přednášky je vzájemná spolupráce dvou významných českých architektů 20. století, Antonína Raymonda a Bedřicha Feuersteina v Japonsku v období mezi dvěma světovými válkami. Bedřich Feuerstein působil v Raymondově kanceláři 4 roky a realizoval několik velmi důležitých projektů, např. budovu Nemocnice Sv. Lukáše v tokijském Cukidži, dokončené již za jeho nepřítomnosti v roce 1933. Přesto, že dílo Antonína Raymonda je velmi známé, práce B. Feuersteina a především jeho působení v Japonsku jsou dosud téměř neprozkoumány. Helena Čapková je mimo jiné autorkou připravované studie o Bedřichu Feuersteinovi a jeho japonské inspiraci a patří mezi přední odbornice na tuto tematiku v České republice.

 

Žádáme vážené zájemce o R.S.V.P. na e-mail cctokyo@czech.cz.