Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Rozprava o Leoši Janáčkovi (23. května 2012)

České centrum Tokiu ve spolupráci s velvyslanectvím České republiky v Japonsku si vás dovoluje pozvat na nevšední Rozpravu o Leoši Janáčkovi, která se uskuteční dne 23. 5. 2012 od 19.00 do 20.30 hodin. Panelová diskuse vedená mezi dvěma japonskými vědci, muzikologem a frankofonistou Džun´iči Konumou (Univerzita Waseda, Tokio) a bohemistou a překladatelem Ken´ičim Abe PhD (Univerzita Rikkyó, Tokio) slibuje neotřelý pohled na českou hudební veličinu, která má také v Japonsku mnoho obdivovatelů (naposledy např. spisovatel Haruki Murakami, nositel Kafkovy ceny, v knize 1Q84).

 

Rozprava o Leoši Janáčkovi  (23. května 2012)

České centrum Tokiu ve spolupráci s velvyslanectvím České republiky v Japonsku si vás dovoluje pozvat na nevšední Rozpravu o Leoši Janáčkovi, která se uskuteční dne 23. 5. 2012 od 19.00 do 20.30 hodin. Panelová diskuse vedená mezi dvěma japonskými vědci, muzikologem a frankofonistou Džun´iči Konumou (Univerzita Waseda, Tokio) a bohemistou a překladatelem Ken´ičim Abe PhD (Univerzita Rikkyó, Tokio) slibuje neotřelý pohled na českou hudební veličinu, která má také v Japonsku mnoho obdivovatelů (naposledy např. spisovatel Haruki Murakami, nositel Kafkovy ceny, v knize 1Q84).

Džun´iči Konuma (1959) je japonské veřejnosti znám jako hudební kritik, jeho publikace o skladatelích Johnu Cageovi nebo japonském Tóru Takemitsuovi, s nímž Konumu pojilo pevné přátelství, patří k zásadním v Japonsku. V posledních letech se pravidelně objevuje na televizní obrazovce se světoznámým hudebníkem Rjúičim Sakamotem ve společném pořadu Schola.

Ken´iči Abe (1972) je japonský bohemista a jeden z nejaktivnějších představitelů mladé japonské překladatelské generace. Do japonštiny přeložil mimo jiné Domovské město France Kafky (Emanuel Frynta, Jan Lukas, Seibunša, Tokio 2008), Obsluhoval jsem anglického krále (Bohumil Hrabal, Kawade Šobó Šinša, Tokio, 2011), Co si vyprávějí andělé (Pavel Brycz, Tokio, listopad, 2012), Spalovač mrtvol (Ladislav Fuks, Šóraiša, Tokio, prosinec 2012), Druhé město (Michal Ajvaz, Kawade Šobó Šinša, Tokio, prosinec 2012), kritiku zaujala jeho původní publikace Praha v množném čísle (Fukusúkei no Praha, Džinbun Šoin, Tokio, 2012).

Žádáme vážené zájemce o R.S.V.P. na adresu cctokyo@czech.cz.

Diskusní blok bude zahájen v 19.00, hlavní brána velvyslanectví ČR bude z bezpečnostních důvodů otevřena pouze od 18.30 do 19.10. Na pozdější příchody nemůže být brán zřetel. Děkujeme za pochopení.