Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Přednáška a vernisáž výstavy „Československé legie 1914-1920 a vznik ČSR“

Velvyslanectví České republiky v Tokiu a České centrum Tokio si Vás dovolují pozvat na přednášku „Československé legie 1914-1920 a vznik ČSR“, která bude probíhat dne 11. listopadu 2015 od 19 hodin v kinosále Velvyslanectví České republiky a na vernisáž výstavy ve výstavním sále Českého centra. Výstava byla původně připravena Československou obcí legionářskou ve spolupráci s Ministerstvem obrany České republiky, Vojenským historickým ústavem Praha a Vojenským ústředním archivem Praha. Přednáška a vernisáž proběhne za účasti generálmajora Ing.Rostislava Pilce,MPA náčelníka vojenské kanceláře prezidenta České repuliky.

Cílem připravované akce je připomenout Japonsku zásadní historické momenty spojené se založením samostatného Československa, zahájením první světové války a vznikem československých jednotek. Výstava mapuje také působení československých legionářů v Japonsku ve fotografiích z vojenských archivů.

Jejich působení v Japonsku si rovněž  v blízké budoucnosti připomeneme slavnostním odhalením pomníku na katolickém hřbitově ve Fučů v Tokiu, který bude věnován vojákům Československých legií, kteří v Japonsku zemřeli.

 


 

Přednáška a vernisáž výstavy  „Československé legie 1914-1920 a vznik ČSR“

Přednášející : profesor Susumu Nagayo (Waseda University)
Datum přednášky: 11.11.2015 od 19 hodin
             (vstup možný od 18:30)
Místo přednášky : Kinosál Velvyslanectví České republiky

Žádáme zájemce o R.S.V.P. na adresu cctokyo@czech.cz

*Informace o výstavě „Československé legie 1914-1920 a vznik ČSR“ zde.