Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Perly České nové vlny ( Pearls of the Czech New Wave) v kinosále Shin Bungei-za , Ikebukuro ( 21.10. a 4.11.2016)

Dne 21. října a 4.listopadu 2016 bude probíhat v kinosále Shin Bungei-za ve čtvrti Ikebukuro v Tokiu promítání filmů České nové vlny, které bude doprovázeno přednáškou filmového kritika Shinsuke Odery. České centrum Tokio na akci spolupracuje.

„Ostře sledované vlaky“

 ( česky s japonskými titulky)

Československo, 1966, 92 min

Režie: Jiří Menzel

Scénář: Bohumil Hrabal, Jiří Menzel

Film Ostře sledované vlaky natočil Jiří Menzel podle stejnojmenné novely Bohumila Hrabala. Děj se odehrává za druhé světové války, v době, kdy se lidské vlastnosti projevují stejně jako v době hlubokého míru, jenom jsou v konfrontaci s válečným děním lépe vidět. Vypráví příběh mladičkého eléva Miloše Hrmy, který na malé železniční stanici přes své milostné problémy dospívá na práh mužství..

Datum: 21. října od 19:15-

„Lásky jedné plavovlásky“ 

Československo, 1965, 80 min

( česky s japonskými titulky)

Režie:Miloš Forman

Scénář: Jaroslav Papoušek, Miloš Forman, Ivan Passer, Václav Šašek

Hrdinkou filmu Lásky jedné plavovlásky je mladičká blondýnka Andula. Žije na internátě v malém středočeském městečku, kde na jednoho muže připadá deset žen - a většina je stejně ženatých. Andula touží, stejně jako většina jejich kamarádek, po trošce prosté lidské lásky. Je nezkušená, snadno uvěří slibům a lichotkám. Prožije trapný večer ve společnosti tří obstarožních záložáků a téměř podlehne jednomu z nich - Vacovskému. Až se konečně objeví ten pravý - mladý klavírista Milda. Když s ním stráví noc, je přesvědčena, že právě on je ten pravý. Vypraví se za svou láskou do Prahy. Když se seznámí s chlapcovými rodiči, zjistí, že vše je jinak...(oficiální text distributora.)

Datum: 4. listopadu od  19:30-

Místo: Shin bungei-za (Ikebukuro)

Vstupné:      1,500  

Více informací na : http://www.shin-bungeiza.com/