Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Divadlo ALFA v Tokiu - Tři mušketýři

Plzeňské loutkové divadlo Alfa se na svém japonském turné zastaví i v Tokiu, kde vystoupí s populárním představením Tři mušketýři v Českém centru Tokio.

12 SVĚTŮ - Ilustrátoři současné české knihy pro děti

Výstava v Českém centru Tokio prezentující 12 současných českých ilustrátorů a jejich dílo. Jedná se o projekt k 100. výročí založení Československé republiky.

CzechImage

CzechImage je projekt Českých center k 100. výročí založení Československa, jehož cílem je zjistit, jak mladá generace v Česku a v zahraničí vnímá současnou image České republiky. Konkrétní podoba japonské varianty tohoto projektu spočívá v soutěži mladých grafických designérů. Jejich úkolem je vyjádřit svou vlastní představu o image České republiky skrze grafický design.

Výstava Československá státnost 1918 a Pražské jaro 1968

Interaktivní výstava, která se věnuje letošním "osmičkovým" výročím.

Vyhlášení vítěze překladatelské soutěže Sussany Roth 2018

Česká centra a České literární centrum, sekce Moravské zemské knihovny v Brně, uspořádaly letos další ročník mezinárodní soutěže pro mladé překladatele, pojmenované po renomované švýcarské bohemistce a překladatelce Susanně Roth (1950–1997), která se výraznou měrou zasloužila o propagaci soudobé české literatury v zahraničí.

Císařovna Mičiko v Českém centru na výstavě „Sto let s překlady Karla Čapka“

23. března navštívila císařovna Mičiko výstavu do japonštiny přeložených děl Karla Čapka v prostorách Českého centra Tokio.

4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


Naši partneři