Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Kvarteto Martinů zahraje v Tokiu na počest hudebního festivalu "Pražské jaro"

Na počest mezinárodního hudebního festivalu „Pražské jaro“ pořádá České centrum Tokio společně s Velvyslanectvím ČR v Tokiu už 4. ročník koncertu klasické hudby. Letos si připomínáme 60 let od úmrtí významného českého skladatele Bohuslava Martinů a stěžejní část programu koncertu bude tvořit právě hudba tohoto skladatele v podání hudebního tělesa Kvarteto Martinů.

Prezentace českého studia textilní tvorby a designu Geometr

Klára Spišková a Linda Kaplanová ze studia Geometr si v rámci studijního pobytu v Japonsku, který jim umožnila Česká centra za jejich úspěch v soutěži Czech Grand Design 2017, přichystaly prezentaci o české textilní tradici a současných trendech, kterou doplní také ukázkou své činnosti a výrobků.

Michal Škoda – Echoes of Silence ve městě Šibukawa

Významný český představitel současného umění a dlouholetý dramaturg Domu umění v Českých Budějovicích, Michal Škoda, vystavuje svůj projekt Echoes of Silence v AIS Gallery a v galerii Concept Space ve městě Šibukawa.

ArtTalk: Tetsuo Mizù, Pavel Bednář, Daiki Santo

V rámci výstavy „My dva – Česko x Japonsko“ proběhne 18. dubna v Českém centru Tokio diskuzní večer s oběma zastoupenými umělci, které doplní jejich učitel a významný japonský malíř Tetsuo Mizú.

Jak se navzájem vidíme?

Jak ve své knize „Pikunikku“ vnímá Japonsko mladá česká grafická designérka Monika Baudišová? Proč se japonská ilustrátorka Eriy rozhodla inspirovat Českem? Nejen těmto otázkám bude 25. dubna věnována beseda s českou a japonskou ilustrátorkou v Českém centru Tokio s názvem „Jak se navzájem vidíme“.

Kytarový koncert Vladislava Bláhy věnovaný 30. výročí sametové revoluce

Vladislav Bláha, jediný český kytarista, který měl svůj recitál v Carnegie Hall v New Yorku, zahraje večer 26. dubna na slavnostním koncertu Českého centra Tokio.

3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


Naši partneři