Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Promítání loutkového filmu „Malý Pán“ ve městě Hakodate

Český loutkový film režiséra Radka Berana „Malý Pán“ bude 7. července uveden v Hakodate Museum of Art. Promítání je součástí doprovodných akcí k výstavě Alfonse Muchy, která v Hakodate probíhá od 29. června do 25. srpna.

Vyhlášení vítěze překladatelské soutěže Cena Sussany Roth 2019

Vyhlášení výsledků 5. ročníku mezinárodní překladatelské soutěže Cena Susanny Roth, kterou společně pořádají Česká centra a České literární centrum. Letos měli soutěžící za úkol přeložit úryvek z románu „Probudím se na Šibuji“ spisovatelky Anny Cimy.

Výstava „100 let českého designu“ ve městě Tojama

Výstava „100 let českého designu“ se po úspěchu ve městě Okazaki přesunuje do Toyama Prefectural Museum of Art & Design. Jedná se vůbec o první výstavu v Japonsku, která se v takovéto šíři věnuje českému designu a jeho historii. Z Tojamy bude český design pokračovat do Tokia a následně i do Kjóta. Doprovodná výstava se plánuje také v Českém centru Tokio.

Jan Palach na EU Film Days 2019

Na 17. ročníku Evropského filmového festivalu – EU Film Days 2019 se představí český snímek „Jan Palach“ režiséra Roberta Sedláčka. Tento snímek byl vybrán s přihlédnutím k 50. výročí od upálení Jana Palacha na protest proti omezování svobod a pasivnímu přístupu společnosti v návaznosti na invazi vojsk států Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968. Kromě Tokia bude film uveden také v Kjótu, Hirošimě a Fukuoce.

Promítání animovaného snímku „Příhody Ferdy Mravence“ ve městě Hakodate

Český krátký animovaný snímek režisérky, scénáristky a animátorky Hermíny Týrlové „Příhody Ferdy Mravence“ bude začátkem května uveden v Hakodate Museum of Art. Promítání předchází výstavě Alfonse Muchy, která bude v Hakodate zahájena 29. června.

SAMETOVÁ REVOLUCE > 1989 – VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ

K 30. výročí sametové revoluce pořádá České centrum Tokio fotografickou výstavu kurátorky Dany Kyndrové, která zachycuje významné okamžiky z doby před a těsně po sametové revoluci v Československu.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


Naši partneři