Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Provozní doba Českého centra během zimních svátků

České centrum Tokio bude během svátků zavřeno od 24. do 26. prosince, dále pak od 30. prosince do 3. ledna.

Promítání filmu na motivy knihy Franze Kafky „Proces“ v kině Cinema Novecento

Film Proces režiséra Johna Williamse, který byl v Českém centru Tokio uveden v roce 2018, se opět vrací do oblasti Kantó, kde se bude promítat v kině Cinema Novecento v Jokohamě. Zároveň proběhne také sympózium na univerzitě Sophia s názvem FRANZ KAFKA – INSPIRATIONS, TRANSLATIONS AND ADAPTATIONS.

Překladatelská soutěž Susanny Roth 2020

Česká centra a České literární centrum, sekce Moravské zemské knihovny v Brně, vyhlašují 6. ročník Mezinárodní překladatelské soutěže Cena Susanny Roth určené začínajícím zahraničním překladatelům z českého jazyka do 40 let za nejlepší překladový text prozaického díla současného českého autora. Cílem soutěže je kontinuální podpora mladých zahraničních překladatelů a bohemistů, stejně jako podpora a šíření české literatury v zahraničí.

Věra Čáslavská – Cesta ke svobodě

Od 2. prosince 2019 do 31. ledna 2020 bude v galerii Českého centra Tokio probíhat výstava Věra Čáslavská, cesta ke svobodě. Výstava připomene nejenom život a sportovní úspěchy jedné z nejvýraznějších československých sportovkyň, ale i její přínos v oblasti česko-japonských diplomatických vztahů.

Český dívčí pěvecký sbor Jitro vystoupí v Tokiu.

Slavný dívčí pěvecký sbor Jitro pod vedením dirigenta Jiřího Skopala vystoupí 26. listopadu v Shibuya Cultural Center Owada v Tokiu.

Křest japonského překladu eseje Moc bezmocných

K příležitosti 30. výročí událostí sametové revoluce byl v japonštině vydán politický esej Václava Havla „Moc bezmocných“. Křest japonského překladu spojený s besedou na téma „Václav Havel a okolnosti, které vedly k sametové revoluci“ proběhne 20. listopadu v galerii Českého centra Tokio.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


Naši partneři