Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Od 13. 8. do 16. 8. bude ČCT zavřeno - svátek Obon

V týdnu od 13. do 16. srpna bude kancelář a galerie Českého centra Tokio uzavřena z důvodu probíhajícího japonského svátku Obon.

Soutěž v interpretaci české hudby 2019

16. ročník soutěže v interpretaci české klasické hudby v Tokiu. V repertoáru soutěžních skladeb se objeví díla slavných českých skladatelů, jako jsou Bedřich Smetana, Antonín Dvořák, Leoš Janáček, Zdeněk Fibich, Bohuslav Martinů a jiní. Zájemci se mohou hlásit do soutěžních kategorií operní zpěv, housle a klavír.

Ferda Mravenec a jeho tvůrce Ondřej Sekora

Výstava mapující dílo ilustrátora, novináře, spisovatele a komiksového autora Ondřeje Sekory, který dal českému komiksu a dětské literatuře legendární postavu vynalézavého Ferdy Mravence.

Česká literatura pro děti a mládež v Českém centru Tokio

Od 3. do 5. července bude v prostorách Českého centra Tokio probíhat prezentace české literatury pro děti a mládež. Do Tokia dorazí zástupci nakladatelství Albatros, které patří k nejstarším a největším z českých nakladatelství a přivezou sebou celou řadu dětských knih, včetně vybraných titulů menších nakladatelů. České centrum kromě toho představí také výběr ze současné české literatury pro děti a mládež 2017/2018 v rámci projektu „Nejlepší knihy dětem“.

Promítání loutkového filmu „Malý Pán“ ve městě Hakodate

Český loutkový film režiséra Radka Berana „Malý Pán“ bude 7. července uveden v Hakodate Museum of Art. Promítání je součástí doprovodných akcí k výstavě Alfonse Muchy, která v Hakodate probíhá od 29. června do 25. srpna.

Vyhlášení vítěze překladatelské soutěže Cena Sussany Roth 2019

Vyhlášení výsledků 5. ročníku mezinárodní překladatelské soutěže Cena Susanny Roth, kterou společně pořádají Česká centra a České literární centrum. Letos měli soutěžící za úkol přeložit úryvek z románu „Probudím se na Šibuji“ spisovatelky Anny Cimy.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Naši partneři