Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Jarní kurzy českého jazyka v Českém centru Tokio

Od 1. 4. 2020 zahajuje České centrum Tokio další cyklus populárních kurzů českého jazyka. Otevíráme kurzy pro začátečníky i pro pokročilé studenty.

Výstava fotografií „MŮJ NOVÝ ŽIVOT“ v Jokohamě 2020

Letos v únoru proběhne další ročník výstavy fotografií: „MŮJ NOVÝ ŽIVOT“. Stejně jako v předchozích letech budou fotografie vystaveny v prostorách nádraží Jokohama v rámci akce věnované zvýšení povědomí o onkologických onemocněních u dětí. Cílem projektu „MŮJ NOVÝ ŽIVOT“ je bourat předsudky o onkologicky nemocných dětech, které dosud v naší společnosti přetrvávají.

Uvedení knihy Antonín Raymond v Japonsku 1948-1976 / vzpomínky přátel

14. února bude v galerii Českého centra Tokio uvedena publikace „Antonín Raymond v Japonsku 1948-1976 / vzpomínky přátel“. Kniha skrze záznamy vzpomínek sedmi bývalých spolupracovníků A. Raymonda přibližuje čtenářům život a poválečné dílo tohoto významného architekta českého původu.

Česká republika a Japonsko, 100 let diplomatických a kulturních vztahů

České centrum Tokio ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Japonsku pořádá v rámci 100. výročí od zahájení diplomatických vztahů s Japonskem přednášku Mgr. Petra Pavelce Ph. D. z Národního památkového ústavu na téma počátky česko-japonských diplomatických a kulturních vztahů, jejich rozvoj do konce 30. let 20. století a další vývoj od 60. let do současnosti.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Naši partneři