Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Bohemistické fórum (2. ročník)

Tématem 2. ročníku bohemistického fóra je vztah mezi Československými legionáři a Japonskem.

České hrady a zámky v Českém centru Tokio

Výstava Národního muzea „České hrady a zámky“ představuje návštěvníkům prostřednictvím fotografií, obrazů a historických materiálů české hrady a zámky z 16 míst Čech a Moravy. Po úspěchu výstavy ve městě Matsue se "České hrady a zámky" stěhují do výstavního sálu České centra Tokio. Návštěvníci si tak v Tokiu mohou prohlédnout například hrad Křivoklát, zámek ve Valticích anebo slavný Karlštejn.

Vyhlášení výsledků překladatelské soutěže konané při příležitosti Roku české kultury v Japonsku 2017

Vyhlášení výsledků a následná diskuze s odbornou porotou proběhne v Českém centru Tokio 15. prosince v 19:00.

Beseda s Biancou Bellovou

Beseda s českou spisovatelkou Biancou Bellovou, autorkou knihy Jezero (Host, 2016) a laureátkou ceny Magnesia Litera a ceny EU za literaturu. Besedy se zúčastní také Markéta Bruna-Gebhartová (TUFS) a Kenichi Abe (Tokijská univerzita)

Program Artist-in-Residence (AIR) spojuje svět – Česko-japonská výměna

V jádru AIR programu stojí kulturní a umělecká výměna, která v praxi vypadá tak, že začínající umělci jsou pozváni na stipendijní pobyt do hostitelské země, kde pracují na přípravě svých uměleckých projektů. Cílem tohoto programu není jen poskytnout vhodné zázemí a inspiraci umělcům z celého světa, ale také umožnit jim navázat kontakty s uměleckými kruhy v hostitelské zemi a seznámit se s novými kolegy z oboru. Tentokrát bude představena výměna mezi japonskou univerzitou Joshibi University of Art and Design, galerií Youkobo Art Space a městem Plzní.

Koncert hudby českých autorů pro tradiční japonské hudební nástroje

Koncert skladeb pro japonské hudební nástroje, složené českými skladateli, které vznikly v rámci International Shakuhachi festival Prague 2017. Koncert se koná na Velvyslanectví ČR v Tokiu, kde skladby předvedou čeští i japonští hudebníci.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Naši partneři