Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Uvedení knihy Antonín Raymond v Japonsku 1948-1976 / vzpomínky přátel

14. února bude v galerii Českého centra Tokio uvedena publikace „Antonín Raymond v Japonsku 1948-1976 / vzpomínky přátel“. Kniha skrze záznamy vzpomínek sedmi bývalých spolupracovníků A. Raymonda přibližuje čtenářům život a poválečné dílo tohoto významného architekta českého původu.

Česká republika a Japonsko, 100 let diplomatických a kulturních vztahů

České centrum Tokio ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Japonsku pořádá v rámci 100. výročí od zahájení diplomatických vztahů s Japonskem přednášku Mgr. Petra Pavelce Ph. D. z Národního památkového ústavu na téma počátky česko-japonských diplomatických a kulturních vztahů, jejich rozvoj do konce 30. let 20. století a další vývoj od 60. let do současnosti.

Slavnostní koncert při příležitosti 100 let výročí česko-japonských vztahů

Příští rok oslaví Japonsko a Česká republika 100 let od navázání vzájemných diplomatických vztahů. Při příležitosti tohoto výročí se bude konat řada kulturních akcí. V pátek 7. února se v Tokiu uskuteční slavnostní koncert klasické hudby.

Přednáška: Poetické konstanty Bohumila Hrabala – Od autora v množném čísle k syntetizující definici

10. ledna se v Českém centru Tokio koná přednáška doc. Jakuba Češka, Ph.D. z fakulty humanitních věd Univerzity Karlovy. Tématem přednášky je Bohumil Hrabal a jeho dílo.

Zimní kurzy českého jazyka v Českém centru Tokio

Zimní kurzy češtiny v Českém centru začínají v lednu 2020. Populární jazykové kurzy otevíráme jak pro začátečníky, tak pro pokročilé studenty. Výuka probíhá v Českém centru Tokio vždy od 19:00 do 20:30.

Provozní doba Českého centra během zimních svátků

České centrum Tokio bude během svátků zavřeno od 24. do 26. prosince, dále pak od 30. prosince do 3. ledna.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Naši partneři