Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Nabarvené ptáče na Tokijském mezinárodním filmovém festivalu

Nabarvené ptáče míří na Tokijský mezinárodní filmový festival. Nový film režiséra Václava Marhoula, zachycující příběh mladého chlapce prožívajícího hrůzy války, se japonským divákům představí v soutěžní kategorii World Focus 3. listopadu v 11:10.

Mezinárodní filmový festival pro děti Kineko

Od 1. do 5. listopadu bude ve čtvrti Setagaya v Tokiu probíhat mezinárodní filmový festival pro děti Kineko. Na pozvání pořadatelů se festivalu zúčastní také Markéta Pašmová, umělecká ředitelka Zlínského filmového festivalu pro děti a mládež.

Sympozium - Kulturní dějiny Fausta

27. října se na Tokijské univerzitě múzických umění (Tokyo University of the Arts) koná mezinárodní sympozium s názvem „Kulturní historie Fausta“, které se jako přednášející zúčastní Mgr. Kateřina Lešková Dolenská, Ph.D. a také plzeňské loutkové divadlo Alfa.

Workshop loutkového divadla Alfa – Loutka z odpadu

Loutkáři z divadla Alfa si v rámci své účasti na loutkářském symposiu A Cultural History Of Faust na Tokijské univerzitě múzických umění připravili také workshop v Českém centru Tokio, kde si budou moci děti za doprovodu svých rodičů vyrobit svoji vlastní loutku.

Promítání filmů české nové vlny ve Fukuoce

V období od 20. září 2019 až do 23. února 2020 se ve městě Fukuoka na ostrově Kjúšú promítá 12 vybraných filmů české nové vlny. Diváci ve Fukuoce budou mít možnost zhlédnout například snímky Holubice, Markéta Lazarová nebo Skřivánci na niti.

Výstava THE STORY OF CZECH DESIGN - 30 YEARS OF NEW IDENTITY

Výstava Českých center THE STORY OF CZECH DESIGN - 30 YEARS OF NEW IDENTITY prezentuje v centru Tokia porevoluční vývoj českého designu a jeho nejvýraznější zástupce. Hlavním cílem této výstavy je seznámit návštěvníky se současným českým designem a vhodně tak navázat na v Japonsku právě probíhající putovní výstavu 100 let českého designu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Naši partneři