Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Přednáška : Helena Čapková : Japonisme in Architecture of Antonín Raymond (1888-1976) and Bedřich Feuerstein (1892 - 1936) in the Interwar Period

Přednáška české kunsthistoričky a japanoložky Heleny Čapkové, absolventky Chelsea College of Art and Design, která se koná díky podpoře velvyslanectví České republiky v Japonsku, se uskuteční dne 25. 11. 2011 v prostorách velvyslanectví ČR od 18.30.

28.filmový večer Rebelové

Český filmový muzikál Filipa Renče, který se odehrává v českém pohraničí v červnu až srpnu roku 1968, vypráví příběh tří maturantek – Terezy, Buginy, Julči a tří vojáků, uprchlíků z armády, chystajících se emigrovat – Šimona, Boba a Emana.

27. Filmový večer DÍVKA V MODRÉM

Jednu z kultovních, roztomile naivních protektorátních komedií Dívku v modrém natočil nedávno zesnulý český režisér Otakar Vávra a uvedl ji do kin v roce 1940.

26.filmový večer Sedmikrásky

Dvě dívky – Marie I a Marie II (Jitka Cerhová a Ivana Karbanová) spolu bydlí v malém bytě. Podle všeho se nudí a nechávají volný průběh své destruktivní fantazii, v níž je dovoleno naprosto vše, jen aby „byly zkažené“.

Stanislav Tůma: Chvála stínů (PRAISE OF SHADOWS)

Výstava Stanislav Tůma: Chvála stínů (PRAISE OF SHADOWS) v Českém centru Tokio je prvním představením výběru toho nejlepšího z tvorby Stanislava Tůmy a pokusem vzdát hold významnému českému fotografovi, který zemřel předčasně v roce 2005. Nevznikla by bez spolupráce s paní Jiřinou Borkovcovou a panem Janem Švankmajerem, jimž náleží velký dík.

33 34 35 36 37 38 39


Naši partneři