Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

V4 Kids Film Festival 2019

V sobotu 7. 12. se bude v Tokiu konat již 4. ročník dětského festivalu animovaného filmu zemí Visegrádské čtyřky. Při příležitosti letošního českého předsednictví V4 se organizace festivalu ujalo České centrum Tokio. Diváci budou mít možnost zhlédnout výběr z animované tvorby České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska.

Program AIR a ArtCamp 2019 v Plzni

11. listopadu pořádá České centrum Tokio ve spolupráci s Youkobo Art Space a Tama Art University prezentaci výsledků programu AIR (Artist in residence) a ohlédnutí za ArtCamp 2019 v Plzni, kterého se letos zúčastnilo více než 30 studentů a vyučujících z Japonska.

Výstava „MUCHA A JAPONSKO, JAPONSKO A ORLIK“

Po úspěšnému uvedení ve městě Čiba bude od 2. listopadu výstava „MUCHA A JAPONSKO, JAPONSKO A ORLIK“ k vidění v Muzeu moderního umění ve Wakajamě. Výstava se tematicky věnuje vzájemným kulturním vlivům Japonska a Evropy v druhé polovině 19. a na začátku 20. století a oslavuje 100. výročí od navázání diplomatických vtahů mezi Českem a Japonskem. Kromě děl Alfonse Muchy bude možné vidět také práce Vojtěcha Preissiga, Arnošta Hofbauera, Jana Preislera a dalších.

Pavel Brycz na Evropském literárním festivalu v Tokiu

Od 2. 11. do 4. 11. bude v centru Tokia probíhat již 3. ročník Evropského literárního festivalu. Za Českou republiku se festivalu zúčastní prozaik a publicista Pavel Brycz. Program festivalu nabídne účastníkům panelové diskuse s autory, rozhovory či autorská čtení.

Nabarvené ptáče na Tokijském mezinárodním filmovém festivalu

Nabarvené ptáče míří na Tokijský mezinárodní filmový festival. Nový film režiséra Václava Marhoula, zachycující příběh mladého chlapce prožívajícího hrůzy války, se japonským divákům představí v soutěžní kategorii World Focus 3. listopadu v 11:10.

Mezinárodní filmový festival pro děti Kineko

Od 1. do 5. listopadu bude ve čtvrti Setagaya v Tokiu probíhat mezinárodní filmový festival pro děti Kineko. Na pozvání pořadatelů se festivalu zúčastní také Markéta Pašmová, umělecká ředitelka Zlínského filmového festivalu pro děti a mládež.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Naši partneři