Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Večer poezie -Recitace básní Bohdana Chlíbce

Srdečně Vás zveme na večer poezie s českým básníkem Bohdanem Chlíbcem. Po recitaci básní v češtině a japonštině z jeho básnické sbírky „Zimní dvůr“, která v roce 2013 získala cenu „Kniha roku Lidových novin“ bude následovat diskuse o současné situaci české poezie a o autorech, kteří tvorbu Bohdana Chlídce ovlivnili. Diskuse se zúčastní doc. Kenichi Abe z Tokijské univerzity.

Značka „Violka“ s výrobky z tradičního českého modrotisku bude představena na stánku v obchodním domě Matsuya na Ginze a v knihkupectví Sanseido ve čtvrti Jimbocho

Český tradiční modrotisk pod značkou „Violka“ bude v prodeji na stánku v obchodním domě Matsuya na Ginze od 27.4 do 10.5 a v knihkupectví Sanseido ve čtvrti Jimbocho od 24.5 do 30.5. Český modrotisk má více než 200 letou historii a technologie výroby modrotisku byla v roce 2015 přidána do seznamu „Nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky“.

22. ročník Soutěže v českém jazyce

Velvyslanectví České republiky v Japonsku s potěšením oznamuje konání 22. ročníku „Soutěže v českém jazyce“ v sobotu 4. června 2016. Můžete se samozřejmě přijít podívat a podpořit soutěžící.

Výstava Josefa Lady a českých dětských knih v prefektuře Nagano

Od 23. 4 do 26. 6 bude v Little Museum In A Village Of Picture Books v prefektuře Nagano probíhat výstava Josefa Lady. Bude tam vystaveno asi 120 jeho děl včetně akvarelů, litografie a kreslených vtipů. V rámci výstavy bude možno shlédnout i díla Mikoláše Aleše, Josefa Čapka a Květy Pacovské.

Koncert „Orchestra amici della Sabina“ s českým cellistou Vladanem Kočím v prefektuře Hjógo

České centrum informuje: dne 24. dubna se bude konat koncert orchestru „Orchestra amici della Sabina“ v divadle Hyogo Performing Art Center. Tento rok s orchestrem vystoupí jako sólista český cellista Vladan Kočí.

Výsledek - Překladatelská soutěž Sussany Roth 2016

Česká centra a Literární sekce Institutu umění – Divadelního ústavu uspořádaly letos 2. ročník mezinárodní soutěže pro mladé překladatele, pojmenované po renomované švýcarské bohemistce a překladatelce Susanně Roth (1950–1997), která se výraznou měrou zasloužila o propagaci soudobé české literatury v zahraničí.

19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


Naši partneři