Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Program Artist-in-Residence (AIR) spojuje svět – Česko-japonská výměna

V jádru AIR programu stojí kulturní a umělecká výměna, která v praxi vypadá tak, že začínající umělci jsou pozváni na stipendijní pobyt do hostitelské země, kde pracují na přípravě svých uměleckých projektů. Cílem tohoto programu není jen poskytnout vhodné zázemí a inspiraci umělcům z celého světa, ale také umožnit jim navázat kontakty s uměleckými kruhy v hostitelské zemi a seznámit se s novými kolegy z oboru. Tentokrát bude představena výměna mezi japonskou univerzitou Joshibi University of Art and Design, galerií Youkobo Art Space a městem Plzní.

Koncert hudby českých autorů pro tradiční japonské hudební nástroje

Koncert skladeb pro japonské hudební nástroje, složené českými skladateli, které vznikly v rámci International Shakuhachi festival Prague 2017. Koncert se koná na Velvyslanectví ČR v Tokiu, kde skladby předvedou čeští i japonští hudebníci.

Evropský literární festival

1. ročník European Literature Festival v Tokiu. Za Českou republiku se zúčastní spisovatelka Bianca Bellová, která společně s odborníkem na českou literaturu, profesorem Ken'ičim Abem, představí svoji knihu Jezero.

Středoevropský dětský filmový festival - V4 Kids Film Festival

Dětský filmový festival pořádaný zeměmi Visegrádské čtyřky. Česká republika je zastoupena klasikou režiséra Břetislava Pojara „Pojďte pane, budeme si hrát!“. I nejmenší japonští diváci si tak mohou užít seriál, na kterém odrostlo několik generací českých dětí. Festival, který představí i dětské filmy z Maďarska, Polska a Slovenska se bude konat dne 2. 12. 2017.

Výstava “ČESKÉ LOUTKOVÉ DIVADLO TŘIKRÁT JINAK” - Iida City Kawamoto Kihachiro Puppet Musem

Populární výstavu českého loutkového divadlo bude možné tentokrát zhlédnout v Iida City Kawamoto Kihachiro Puppet Musem v prefektuře Nagano. Návštěvníci se dozví něco o historii a vývoji loutkového divadla v ČR a budou si také moci loutky prohlédnout a vyzkoušet si je.

Svět Kihačiró Kawamota (Divadlo Alfa v Japonsku)

Vystoupení Divadla Alfa v rámci akce Svět Kihačiró Kawamota. Na programu je hra loutkového divadla s názvem "Cirkus Trnka", představení japonského tradičního divadla nó "Motomezuka" a promítání loutkového filmu Kihačiró Kawamota "Dům v plamenech".

12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


Naši partneři