Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Interaktivní výstava Czech Innovation Expo v Miraikanu

Interaktivní výstava Českých center, která pomocí nejmodernějších technologií mapuje 100 let českých inovací, bude od 12. prosince 2018 k vidění v tokijském muzeu Miraikan (The National Museum of Emerging Science and Innovation).

Mezinárodní umělecká výstava pro děti 2018

O víkendu 8. a 9. prosince 2018 se bude v obchodním domě Nadya Park ve městě Nagoja konat další ročník Mezinárodní umělecké výstavy pro děti. Česká republika se na výstavě bude prezentovat krátkými animovanými filmy s doprovodným programem pro děti. Součástí programu dále budou také koncerty, taneční vystoupení, workshopy apod.

Filmový cyklus 1918-2018: Učitelka

10. prosince se bude v Českém centru Tokio promítat filmové drama režiséra Jana Hřebejka “Učitelka“. Promítání je součástí filmového cyklu věnovaného klenotům české a slovenské kinematografie v rámci oslav 100. výročí založení republiky a probíhá ve spolupráci s Velvyslanectvím České a Slovenské republiky pravidelně každý měsíc.

Oznámení o omezení provozu výstavní síně

V pátek 2. listopadu bude od 10:00 do 17:00 probíhat ve výstavní síni Českého centra Tokio instalace nové klimatizační jednotky. Výstava „Metamorphosis“ bude pro veřejnost přístupná, ale je možné, že kvůli pohybu řemeslníků a stavebním úpravám nebude možné si prohlédnout několik momentálně vystavených děl. Děkujeme za pochopení.

ArtForum: ArtCamp 2018 – Program AIR a spolupráce s uměleckými univerzitami v Japonsku

Každý rok v červenci se na půdě Západočeské univerzity v Plzni koná mezinárodní letní škola pro umělce z celého světa – ArtCamp. V Českém centru Tokio bude představena zpráva z letošní ročníku ArtCampu, možnosti programu AIR (Artist-in-Residence) a také studentská výměna japonských a českých uměleckých univerzit.

Filmový cyklus 1918-2018: Spalovač mrtvol

12. listopadu bude v Českém centru Tokio promítnut pravděpodobně nejdůležitější snímek režiséra Juraje Herze, Spalovač mrtvol. Promítání je součástí filmového cyklu věnovaného klenotům české a slovenské kinematografie v rámci oslav 100. výročí založení republiky a probíhá ve spolupráci s Velvyslanectvím České a Slovenské republiky pravidelně každý měsíc do konce letošního roku.

11 12 13 14 15 16 17 18 19 20


Naši partneři