Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

A-hoj! Shinjuku

Kulturní festival, který bude po dobu 3 dnů probíhat v blízkosti nejrušnějšího japonského nádraží ve čtvrti Šindžuku. Jádrem festivalu je především loutkové divadlo, ale v programu je také lví tanec, vystoupení mima nebo tradiční japonské pouliční umění. Z Česka se zúčastní ilustrátor, hudebník, malíř a performer v jedné osobě Petr Nikl a také loutkové divadlo Alfa se svým vystoupením „Tři mušketýři“.

Tři mušketýři - turné v Japonsku

Plzeňské loutkové divadlo Alfa je toto léto na turné po Japonsku. Se svým představením Tři mušketýři vystupují od Okinawy přes Nagano až po prefekturu Gunmu.

Divadlo ALFA v Tokiu - Tři mušketýři

Plzeňské loutkové divadlo Alfa se na svém japonském turné zastaví i v Tokiu, kde vystoupí s populárním představením Tři mušketýři v Českém centru Tokio.

12 SVĚTŮ - Ilustrátoři současné české knihy pro děti

Výstava v Českém centru Tokio prezentující 12 současných českých ilustrátorů a jejich dílo. Jedná se o projekt k 100. výročí založení Československé republiky.

CzechImage

CzechImage je projekt Českých center k 100. výročí založení Československa, jehož cílem je zjistit, jak mladá generace v Česku a v zahraničí vnímá současnou image České republiky. Konkrétní podoba japonské varianty tohoto projektu spočívá v soutěži mladých grafických designérů. Jejich úkolem je vyjádřit svou vlastní představu o image České republiky skrze grafický design.

Výstava Československá státnost 1918 a Pražské jaro 1968

Interaktivní výstava, která se věnuje letošním "osmičkovým" výročím.

9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


Naši partneři