Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Křest japonského vydání románu Biancy Bellové „Jezero“

Křest japonského překladu románu Jezero proběhne za účasti spisovatelky Biancy Bellové v reprezentačním sálu Velvyslanectví České republiky v Tokiu. Román Jezero přeložil do japonštiny bohemista a překladatel Keniči Abe a kniha vychází 16. dubna v nakladatelství Kawade Shobo Shinsha.

25. ročník „Soutěže v českém jazyce“

Velvyslanectví České republiky v Japonsku ve spolupráci s Českým centrem Tokio vyhlašuje již 25. ročník „Soutěže v českém jazyce“. Soutěž určená všem zájemcům o jazyk, historii a reálie České republiky se bude konat v sobotu 8. června 2019.

Timeless Mucha: Mucha to Manga - Magic of Line

Velká putovní výstava k 80. výročí úmrtí malíře Alfonse Muchy.

Výstava My dva – Česko x Japonsko

Společná výstava obrazů českého malíře Pavla Bednáře a jeho japonského přítele a malířského kolegy Daikiho Santóa. Oba malíři se sice ve své tvorbě věnují odlišným tématům, ale spojuje je přátelství, zkušenost se životem v obou zemích a především láska k umění.

Výstava „100 let českého designu“ ve městě Okazaki

Ve městě Okazaki v prefektuře Aiči bude od 6. 4. do 19. 5. možné navštívit výstavu věnovanou stoleté historii českého designu. Jedná se vůbec o první výstavu v Japonsku, která se v takovéto šíři věnuje českému designu a jeho historii. Z Okazaki se výstava přesune do prefektury Okajama a poté do Tokia a Kjóta. Doprovodná výstava se plánuje také v Českém centru Tokio.

Promítání filmu Václava Vorlíčka "Dívka na koštěti"

V rámci vzpomínky na dílo populárního českého režiséra Václava Vorlíčka, který 5. února zemřel ve věku 88 let, promítné České centrum Tokio pohádkovou komedii Dívka na koštěti.

8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


Naši partneři