Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Miroslav Vitouš Trio zahraje v Cotton Club v Tokiu

V prestižním jazzovém klubu Cotton Club v centru Tokia zahrají 7. a 8. března české jazzové špičky - kontrabasistu Miroslava Vitouše a klavíristu Emila Viklického doplní italský jazzový bubeník Roberto Gatto.

Václav Šlajch - UNLEASHED IN TOKYO

Komiksový autor, malíř a ilustrátor Václav Šlajch představí v Českém centru Tokio sérii pláten a maleb na dřevě, kterou vytvořil během svého půlročního japonského pobytu na Musashino Art University. Do tvorby velkoformátových olejomaleb se Václav Šlajch pustil vůbec poprvé a výstava UNLEASHED IN TOKYO je tak v rámci autorovi tvorby unikátním projektem.

Výstava fotografií „MŮJ NOVÝ ŽIVOT“ v Jokohamě 2019

V únoru proběhne další ročník výstavy fotografií: „MŮJ NOVÝ ŽIVOT“. Stejně jako v loňském roce budou fotografie vystaveny v prostorách nádraží Jokohama v rámci akce věnované zvýšení povědomí o onkologických onemocněních u dětí. Hlavním cílem výstavy je optimistickým způsobem představit široké veřejnosti příběhy dětí, které žijí s onkologickým onemocněním a bojovat tak proti předsudkům o jejich beznaději a zoufalství.

Koncert varhanice Lucie Žákové "Labyrint světa a ráj srdce"

Varhanice Lucie Žáková představí 25. ledna poslední dílo skladatele Petra Ebena „Labyrint světa a ráj srdce“ v tokijském kostele Reinanzaka Church. Skladbu pro varhany doplněnou o recitaci složil Petr Eben na základě knihy J. A. Komenského, která díky snaze japonských komeniologů existuje i v japonském překladu.

Diplomatické mise šlechty českých zemí v Japonsku a jejich kulturní ohlasy ve střední Evropě

Národní památkový ústav České republiky (NPÚ) ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Japonsku a Českým centrem Tokio připravil pro japonskou metropoli panelovou výstavu, která mapuje diplomatickou činnost českých šlechticů v Japonsku a ohlas jejich misí ve střední Evropě. Výstava, kterou doplní prezentace odborníků NPÚ, bude zahájena 17. prosince 2018.

Informace ohledně zimních kurzů českého jazyka

S radostí oznamujeme, že od 8. 1. 2019 zahajuje České centrum Tokio další cyklus kurzů českého jazyka. Otevírají se kurzy pro úplné začátečníky i pro pokročilé studenty. Těšíme se na Vaši účast.

5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


Naši partneři