Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Slavnostní koncert při příležitosti 100 let výročí česko-japonských vztahů

Příští rok oslaví Japonsko a Česká republika 100 let od navázání vzájemných diplomatických vztahů. Při příležitosti tohoto výročí se bude konat řada kulturních akcí. V pátek 7. února se v Tokiu uskuteční slavnostní koncert klasické hudby.

Přednáška: Poetické konstanty Bohumila Hrabala – Od autora v množném čísle k syntetizující definici

10. ledna se v Českém centru Tokio koná přednáška doc. Jakuba Češka, Ph.D. z fakulty humanitních věd Univerzity Karlovy. Tématem přednášky je Bohumil Hrabal a jeho dílo.

Zimní kurzy českého jazyka v Českém centru Tokio

Zimní kurzy češtiny v Českém centru začínají v lednu 2020. Populární jazykové kurzy otevíráme jak pro začátečníky, tak pro pokročilé studenty. Výuka probíhá v Českém centru Tokio vždy od 19:00 do 20:30.

Provozní doba Českého centra během zimních svátků

České centrum Tokio bude během svátků zavřeno od 24. do 26. prosince, dále pak od 30. prosince do 3. ledna.

Promítání filmu na motivy knihy Franze Kafky „Proces“ v kině Cinema Novecento

Film Proces režiséra Johna Williamse, který byl v Českém centru Tokio uveden v roce 2018, se opět vrací do oblasti Kantó, kde se bude promítat v kině Cinema Novecento v Jokohamě. Zároveň proběhne také sympózium na univerzitě Sophia s názvem FRANZ KAFKA – INSPIRATIONS, TRANSLATIONS AND ADAPTATIONS.

Překladatelská soutěž Susanny Roth 2020

Česká centra a České literární centrum, sekce Moravské zemské knihovny v Brně, vyhlašují 6. ročník Mezinárodní překladatelské soutěže Cena Susanny Roth určené začínajícím zahraničním překladatelům z českého jazyka do 40 let za nejlepší překladový text prozaického díla současného českého autora. Cílem soutěže je kontinuální podpora mladých zahraničních překladatelů a bohemistů, stejně jako podpora a šíření české literatury v zahraničí.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Naši partneři