Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Český dívčí pěvecký sbor Jitro vystoupí v Tokiu.

Slavný dívčí pěvecký sbor Jitro pod vedením dirigenta Jiřího Skopala vystoupí 26. listopadu v Shibuya Cultural Center Owada v Tokiu.

Křest japonského překladu eseje Moc bezmocných

K příležitosti 30. výročí událostí sametové revoluce byl v japonštině vydán politický esej Václava Havla „Moc bezmocných“. Křest japonského překladu spojený s besedou na téma „Václav Havel a okolnosti, které vedly k sametové revoluci“ proběhne 20. listopadu v galerii Českého centra Tokio.

Festival cizích jazyků na TUFS

Tokijská univerzita cizích jazyků (TUFS) pořádá od 20. do 24. listopadu Festival cizích jazyků, kde budou studenti představovat návštěvníkům kulturu, gastronomii a zvyky jednotlivých zemí světa včetně České republiky.

Promítání filmu Jana Svěráka „Kolja“

Ve středu 13. listopadu bude České centrum Tokio promítat populární snímek Jana Svěráka „Kolja“. Příběh se točí kolem nečekaného vpádu ruského chlapce do života starého mládence a jejich složitého sbližování. V souvislosti s 30. výročím sametové revoluce zároveň přibližuje divákům i události z konce období vlády komunistické strany.

V4 Kids Film Festival 2019

V sobotu 7. 12. se bude v Tokiu konat již 4. ročník dětského festivalu animovaného filmu zemí Visegrádské čtyřky. Při příležitosti letošního českého předsednictví V4 se organizace festivalu ujalo České centrum Tokio. Diváci budou mít možnost zhlédnout výběr z animované tvorby České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska.

Program AIR a ArtCamp 2019 v Plzni

11. listopadu pořádá České centrum Tokio ve spolupráci s Youkobo Art Space a Tama Art University prezentaci výsledků programu AIR (Artist in residence) a ohlédnutí za ArtCamp 2019 v Plzni, kterého se letos zúčastnilo více než 30 studentů a vyučujících z Japonska.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Naši partneři