Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Naše stopy – fotografická soutěž a výstava

Při příležitosti výročí 100 let od navázání diplomatických styků mezi Českou republikou a Japonskem připravilo České centrum Tokio ve spolupráci s Japonským informačním a kulturním centrem Velvyslanectví Japonska v České republice fotografickou soutěž s názvem Naše stopy.

26. ročník „Soutěže v českém jazyce“

Velvyslanectví České republiky v Tokiu ve spolupráci s Českým centrem Tokio vyhlašuje 26. ročník „Soutěže v českém jazyce“. Soutěž určená všem zájemcům o jazyk, historii a reálie České republiky se bude konat v sobotu 27. června 2020.

Malý pán na EU Film Days 2020

Vzhledem k probíhající pandemii viru Covid-19 se 18. ročník Evropského filmového festivalu EU Film Days přesouvá do online prostředí na platformu Aoyama Theatre. Letos bude uvedeno 21 snímků z 20 členských států EU a mezi nimi i loutkový animovaný film režiséra Radka Berana Malý Pán (2015).

Česká kaligrafie součástí 61. ročníku kaligrafické výstavy „Hatai“ v Tokiu

Účast tří českých umělců (Petra Vitásková, Jan Vašák, Jan Straka + Zdeněk Sklenář in memoriam) na výstavě japonské kaligrafie „Hatai“, pořádané Toyo Shodó Geijutsu Gakkai (Asociací orientálního kaligrafického umění) v galerii Hiltopia Art Square, Shinjuku.

Výstava „100 let českého designu“ v Kjótu

Od 26. 5. bude po dlouhé přestávce v provozu Národního muzea moderního umění v Kjótu konečně zahájena výstava 100 let českého designu. Celý termín výstavy se posunul a návštěvníci si tak mohou přijít prohlédnout to nejlepší z českého designu až do 5. července.

Online: FAMU dětem

FAMU zdarma zveřejnilo pásmo dětem určených animací na webové platformě VIMEO.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Naši partneři