Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Jan Palach na EU Film Days 2019

Na 17. ročníku Evropského filmového festivalu – EU Film Days 2019 se představí český snímek „Jan Palach“ režiséra Roberta Sedláčka. Tento snímek byl vybrán s přihlédnutím k 50. výročí od upálení Jana Palacha na protest proti omezování svobod a pasivnímu přístupu společnosti v návaznosti na invazi vojsk států Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968. Kromě Tokia bude film uveden také v Kjótu, Hirošimě a Fukuoce.

Promítání animovaného snímku „Příhody Ferdy Mravence“ ve městě Hakodate

Český krátký animovaný snímek režisérky, scénáristky a animátorky Hermíny Týrlové „Příhody Ferdy Mravence“ bude začátkem května uveden v Hakodate Museum of Art. Promítání předchází výstavě Alfonse Muchy, která bude v Hakodate zahájena 29. června.

SAMETOVÁ REVOLUCE > 1989 – VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ

K 30. výročí sametové revoluce pořádá České centrum Tokio fotografickou výstavu kurátorky Dany Kyndrové, která zachycuje významné okamžiky z doby před a těsně po sametové revoluci v Československu.

Kvarteto Martinů zahraje v Tokiu na počest hudebního festivalu "Pražské jaro"

Na počest mezinárodního hudebního festivalu „Pražské jaro“ pořádá České centrum Tokio společně s Velvyslanectvím ČR v Tokiu už 4. ročník koncertu klasické hudby. Letos si připomínáme 60 let od úmrtí významného českého skladatele Bohuslava Martinů a stěžejní část programu koncertu bude tvořit právě hudba tohoto skladatele v podání hudebního tělesa Kvarteto Martinů.

Prezentace českého studia textilní tvorby a designu Geometr

Klára Spišková a Linda Kaplanová ze studia Geometr si v rámci studijního pobytu v Japonsku, který jim umožnila Česká centra za jejich úspěch v soutěži Czech Grand Design 2017, přichystaly prezentaci o české textilní tradici a současných trendech, kterou doplní také ukázkou své činnosti a výrobků.

Michal Škoda – Echoes of Silence ve městě Šibukawa

Významný český představitel současného umění a dlouholetý dramaturg Domu umění v Českých Budějovicích, Michal Škoda, vystavuje svůj projekt Echoes of Silence v AIS Gallery a v galerii Concept Space ve městě Šibukawa.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Naši partneři