Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

České centrum Tokio informuje o nově vydaném DVD

Nové DVD - Kde je láska, je i žárlivost od Giuseppe Scarlattiho, bylo natočeno v barokním zámeckém divadle v Českém Krumlově.

 

 

České centrum Tokio informuje o nově vydaném DVD - Kde je láska, je i žárlivost od Giuseppe Scarlattiho, které bylo natočeno  v barokním zámeckém divadle v Českém Krumlově.

Dne 12.června 2013 hudební nakladatelství Nihon Colombia vydalo nové DVD  - Kde je láska, je i žárlivost od Giuseppe Scarlattiho, které bylo před dvěma roky natočeno v barokním zámeckém divadle v Českém Krumlově. 

Komická opera Kde je láska, je i žárlivost měla v barokním divadle premiéru 24. 7. 1768. Novodobá premiéra proběhla dne 9. září 2011 s jedinou reprízou 10. září 2011. Operu Kde je láska, je i žárlivost zkomponoval na objednávku J. A. Schwarzenberga Giuseppe Scarlatti na libreto Marca Coltelliniho. Uvedení se konalo u příležitosti svatební návštěvy Jana Schwarzenberga dne 24. července roku 1768 na zámku v Českém Krumlově. Operudirigoval sám její autor Giuseppe Scarlatti.

Hrají a zpívají K. Kněžíková, L. Máčiková, J. Březina, A. Briscein, B. Klepl a T. Kupcová. Hraje Schwarzenberský dvorní orchestr, dirigent V. Spurný. Kamera J. Malíř. Režie O. Havelka.