Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Výstava fotografií „MŮJ NOVÝ ŽIVOT“ v Jokohamě 2020

Letos v únoru proběhne další ročník výstavy fotografií: „MŮJ NOVÝ ŽIVOT“. Stejně jako v předchozích letech budou fotografie vystaveny v prostorách nádraží Jokohama v rámci akce věnované zvýšení povědomí o onkologických onemocněních u dětí. Cílem projektu „MŮJ NOVÝ ŽIVOT“ je bourat předsudky o onkologicky nemocných dětech, které dosud v naší společnosti přetrvávají.

 

 

Kampaň MŮJ NOVÝ ŽIVOT, která vznikla v létě roku 2010 na základě inciativy onkoložky MUDr. Lucie Cingrošové a umělecké fotografky Kamily Berndorffové, si klade za cíl zkvalitnit život léčených dětí a odbourat dosavadní předsudky společnosti vůči dětským onkologickým pacientům. Kampaň a související fotografická výstava MŮJ NOVÝ ŽIVOT představuje pacienty jako obyčejné děti, které mají své sny, rády se smějí a mají chuť do života. Pozitivní náhled veřejnosti výrazně přispívá k psychické stabilitě dětských pacientů, která napomáhá jejich uzdravení.

Motto „Diagnóza onkologického onemocnění není konec, je to začátek nového života“ dalo vznik názvu fotografické výstavy i celé kampaně.

Výstava se v Japonsku pravidelně koná už od roku 2015 a do současnosti ji mohli zájemci zhlédnout na řadě míst, počínaje zdravotnickými institucemi přes umělecké galerie až po veřejné prostory.

Reportáž o výstavě byla zpracována Českou televizí a také několika japonskými médii a úspěšně se jí daří přitahovat zájem veřejnosti k tématu dětských onkologických pacientů.

 

MŮJ NOVÝ ŽIVOT v rámci akce k zvýšení povědomí o onkologických onemocněních u dětí

Kdy: 15. 2. 2020, od 12:00 do 15:00
Kde: Queen’s Square Yokohama

 

Organizuje:
Kanagawa Children’s Medical Center - Children’s Cancer Center

Kanagawa Health Foundation


Spoluorganizuje:
Aflac


Spolupracuje:
České centrum Tokio

Children’s Cancer Association of Japan

Amazon

 

Oficiální stránky projektu MY NEW LIFE - http://www.projektmujnovyzivot.cz/

Mediální ohlasy projektu: http://www.projektmujnovyzivot.cz/media/