Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Mezinárodní filmový festival pro děti Kineko

Od 1. do 5. listopadu bude ve čtvrti Setagaya v Tokiu probíhat mezinárodní filmový festival pro děti Kineko. Na pozvání pořadatelů se festivalu zúčastní také Markéta Pašmová, umělecká ředitelka Zlínského filmového festivalu pro děti a mládež.

Kdy: 1. listopadu 2019 až 5. listopadu 2019
Kde:  iTSCOM STUDIO & HALL, Futako Tamagawa Rise Shopping Center, Tokyo, Setagaya City 14

Během pěti dní se bude promítat přes 50 snímků z 24 zemí, mezi nimiž nechybí Česká republika, Japonsko, Anglie, ale například i Argentina, Katar a Indie.

Japonskému publiku se představí animovaný snímek Pod Mrakem Filipa Diviaka z Ateliéru animované tvorby Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a snímek The Kite animátora a absolventa pražské Filmové a televizní fakulty múzických umění Martina Smatany.

 

 

 

 

 

Organizátoři festivalu Kineko si za svůj vzor kladou Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně a úzce s tímto nejstarším a největším dětským filmovým festivalem spolupracují. Letos do Tokia jakožto čestného hosta pozvali uměleckou ředitelku zlínského festivalu, Markétu Pašmovou.

Festival kromě promítání nabízí také široký doprovodný program. V areálu budou mít návštěvníci možnost účastnit se nejrůznějších workshopů, shlédnout venkovní představení či si nakoupit drobné suvenýry. Součástí doprovodného programu bude i v Japonsku žijící český umělec, Pavel Bednář, který si připravil workshop výroby letadel pro děti a uvede také představení loutkového divadla.

 

 

 

 

 

 

 

Bližší informace a prodej lístků naleznete zde: http://kineko.tokyo/