Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Literární večer „Jiří Kratochvil a Brno“ ― Křest japonského překladu „Slib“ ―

Japonský překlad doc.Kenichi Abeho knihy Jiřího Kratochvila „Slib“(2009) byl vydán nedávno v Japonsku v nakladatelství Kawade Shobo Shinsha. Při této příležitosti doc. Kenichi Abe bude přednášet na téma "Jiří Kratochvil a Brno“, o světě Jiřího Kratochvila a přitažlivosti města Brno.

Datum : 21. února 2017 od 19 hodin  (vstup od 18:30)
Místo: Kinosál Velvyslanectví České republiky v Tokiu
Vstupné : Zdarma
※Žádáme zájemce o R.S.V.P. na adresu cctokyo@czech.cz

◇Obsah knihy
„Příběh nového románu Jiřího Kratochvila se odehrává především v první polovině padesátých let v Brně. Hlavní postavou je brněnský architekt, Kamil Modráček, který i přes svou orientací blízké funkcionalismu, je přinucen v první polovině padesátých let stavět socialistické bytovky. Román je jakousi exkurzí do brněnské architektury. Název Slib, je jemnou narážkou na novelu F. Dürrenmatta, kde se nepodaří naplnit slavnostní slib, danou přísahu, a vše dopadne zcela nečekaně.“
(zdroj: Databáze knih)

◇Webová stránka pro “Slib“ (v japonštině, Kawade Shobo Shinsha)
  →http://www.kawade.co.jp/np/isbn/9784309207247/

◇Přednášející
 Kenichi Abe
Narodil se v roce 1972 v Tokiu. Je japonský překladatel a profesor Tokijské Univerzity. Přeložil „Obsluhoval jsem anglického krále“ od Bohumila Hrabala (2010), „Druhé město“ od Michala Ajvaza(2013), „Zlatý věk“ od Michala Ajvaza (2014), „Postřižiny“ od Bohumila Hrabala (2014), „Europeana - stručné dějiny dvacátého věku“ od Patrika Ouředníka (2014) a „Slib“ od Jiřího Kratochvila (2017).

◇Autor
 Jiří Kratochvil
Narodil se v roce 1940 v Brně. Je český romanopisec, dramatik a novinář. Vystudoval češtinu a ruštinu na filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Začal psát od 60. let, ale byl zakázán vydávat knihy za komunismu. Od roku 1989 působí jako profesionální spisovatel a dodnes obdržel mnoho literárních cen v České republice.
(zdroj: Wikipedie)