Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Hudební festival 「La Folle Journée au Japon」 音楽祭2014

25.4.2014 Festival klasické hudby "La Folle Journée au Japon" se letos bude konat v Tokiu již podesáté. Kromě Tokia (3.-5.května)festival bude probíhat i v Niigatě (25.-27. dubna), v Kanazawě (4-6.května) a u jezera Biwa.V rámci festivalu vystoupí celkem na 12 koncertech i Pražákovo kvarteto. Vizuálními materiály tohoto festivalu je každoročně pověřen český výtvarník Jiří Votruba, který se letos festivalu zúčastní a bude mít v rámci festivalu i workshop.

Hudební festival  「La Folle Journée」je festivalem klasické hudby, který vznikl v roce 1995 v jižní Francii a od té doby se koná v různých zemích světa. V Tokiu se tento festival bude letos konat již podesáté. Kromě Tokia (3.-5.května)  se festival bude konat i v Niigatě (25.-27. dubna), v Kanazawě (4-6.května) a u jezera Biwa.

V rámci festivalu vystoupí na dvanácti koncertech  v Japonsku velmi oblíbené Pražákovo kvarteto. Jsme velice potěšeni, že vizuálními materiály tohoto festivalu je každoročně pověřen právě český výtvarník  Jiří Votruba,který se festivalu zúčastní a bude mít v rámci festivalu i workshop.

Workshop : 3.5.2014 ( sobota) od 11:30 do 12:15

Místo: Tokyo International Forum,Kiosk Stage

Podrobné informace najdete zde

http://www.lfj.jp/lfj_2014e/?id=header