Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Křest japonského vydání románu Biancy Bellové „Jezero“

Křest japonského překladu románu Jezero proběhne za účasti spisovatelky Biancy Bellové v reprezentačním sálu Velvyslanectví České republiky v Tokiu. Román Jezero přeložil do japonštiny bohemista a překladatel Keniči Abe a kniha vychází 16. dubna v nakladatelství Kawade Shobo Shinsha.

Román Biancy Bellové Jezero byl v Japonsku poprvé představen v roce 2017 v rámci soutěže Českých center Cena Susanny Roth určené začínajícím zahraničním překladatelům z českého jazyka. V témže roce pak České centrum Tokio pozvalo Biancu Bellovou na 1. ročník Evropského literárního festivalu v Tokiu, kde se poprvé seznámila s bohemistou Keničim Abem, který pro festival přeložil ukázku z její knihy Jezero. Ukázka v Japonsku zaujala a japonský překlad románu se tak rozhodlo vydat nakladatelství Kawade Shobo Shinsha.

Křest japonského vydání Jezera doprovodí autorské čtení českého originálu i japonského překladu následované besedou. O hudební podbarvení celé akce se postará hudebník a manžel Biancy Bellové, Adrian T. Bell.  

KDY: 24. dubna 2019  v 19:00
KDE: České centrum Tokio (reprezentační sál Velvyslanectví ČR v Tokiu), 2- 16-14 Hiroo, Shibuya-ku, Tokyo 150-0012

Zájemce o účast na akci prosíme o registraci na e-mailovou adresu cctokyo@czech.cz, uveďte prosím své jméno a počet účastníků. 

Odkaz na japonské vydání Jezerahttp://www.kawade.co.jp/np/isbn/9784309207674/

Biancu Bellovou kromě křtu japonského překladu čeká celá řada dalších doprovodných akcí, jako je seminář na Tokijské univerzitě nebo besedy v několika knihkupectvích v Tokiu a Kjótu. 

Bianca Bellová (1970)

Spisovatelka a překladatelka s bulharskými kořeny. Narodila se v Praze v roce 1970. Za svou poslední knihu Jezero získala Evropskou cenu za literaturu a cenu Magnesia Litera v hlavní kategorii Kniha roku. Její novela Mrtvý muž byla nominována na Cenu Česká kniha a přeložena do němčiny.

(https://www.czechlit.cz/cz/autor/bianca-bellova-cz/)