Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Křest japonského překladu eseje Moc bezmocných

K příležitosti 30. výročí událostí sametové revoluce byl v japonštině vydán politický esej Václava Havla „Moc bezmocných“. Křest japonského překladu spojený s besedou na téma „Václav Havel a okolnosti, které vedly k sametové revoluci“ proběhne 20. listopadu v galerii Českého centra Tokio.

Stěžejní esej Václava Havla, Moc bezmocných, přeložil překladatel a bohemista Ken‘iči Abe, který působí na Katedře současné literatury Tokijské univerzity. Ten bude společně s docentem Hirošim Fukudou, odborníkem na politiku a moderní dějiny České republiky, následně diskutovat o osobě Václava Havla a okolnostech vedoucích k sametové revoluci. Překlad Moci bezmocných vyšel letos v srpnu v nakladatelství Jimbun Shoin. (http://www.jimbunshoin.co.jp/book/b454193.html)

Zájemce o účast prosíme o registraci na e-mailovou adresu cctokyo@czech.cz. Uveďte prosím své jméno a počet návštěvníků.

KDY: 20. 11. 2019 v 19:00

KDE: České centrum Tokio

Medailonky hostů:

Hiroši Fukuda (1971) – docent na univerzitě Seidžó. Je absolventem práv na univerzitě Hokkaidó. Jeho specializací je politika České republiky a Slovenska. Zabývá se také moderními a současnými dějinami obou zemí. V letech 1996 až 1999 studoval na Univerzitě Karlově v Praze, v letech 2007 až 2010 pak pracoval jako odborný pracovník na japonském velvyslanectví na Slovensku.

Ken‘iči Abe (1972) – docent Katedry současné literatury na Tokijské univerzitě, kde vyučuje češtinu a vede seminář o středoevropské literatuře. Přeložil řadu knih (např. Bohumil Hrabal: Obsluhoval jsem anglického krále, Postřižiny; Michal Ajvaz: Druhé město, Zlatý věk; Pavel Brycz: Co si vyprávějí andělé?; Jiří Kratochvil: Slib, aj.). V roce 2015 dostal cenu za nejlepší překlad v Japonsku (Patrik Ouředník: Europeana: Stručné dějiny dvacátého věku. Přel. spolu s profesorem Taku Šinoharou).

(zdroj: Czech Lit)