Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Klavírní koncert Martina Karlíčka

České centrum Tokio si dovoluje Vás pozvat na klavírní koncert Martina Karlíčka, který se bude konat dne 1. srpna ve velkém sále Velvyslanectví České republiky v Tokiu. Na programu budou skladby L. Janáčka a F. Liszta.

Datum: 1.8.2016 od 19 hodin (vstup od 18:30)

Místo: Velvyslanectví České republiky v Tokiu (2-16-14, Hiroo, Shibuya-ku, Tokio)

Vstupné: Zdarma

Žádáme zájemce o R.S.V.P. na adresu cctokyo@czech.cz.

 

Program

F. Liszt (1811-1886): Invocation

                                    Ave Maria

                                    Bénédiction de Dieu dans la solitude

                                    Funerailles

 

-------------------------------------přestávka ----------------------------------

 

L. Janáček (1854-1928): Po zarostlém chodníčku /On an Overgrown Path Book 2

  1. Andante
  2. Allegretto – Presto
  3. Vivo
  4. Più mosso
  5. Allegro

 

E. Schütt (1856-1933): Koncertní parafráze na motivy Modrého Dunaje J. Strausse / Concert Paraphrase on J. Strauss' Blue Danube Waltz Motives

 

 

Martin Karlíček

Český klavírista Dr. Martin Karlíček v současné době vyučuje hře na klavír na McGill University (Schulich School of Music) v kanadském Montrealu a koncertuje jako sólista a komorní hráč. Jeho klavírní interpretace byla popsána jako “inspirující, bohatá, procítěná, stylová a uchvacující, precizní, jiskřivá, brilantní, úžasně barevná a vždy plná fantazie. Jeho velmi impozantní ovládání nástroje je vždy v roli zcela přirozené opory hudebního výrazu.” Jeho koncerty, kurzy a přednášky se pravidelně konají v České Republice, Německu, Kanadě, U.S.A. a Japonsku.

Vedle reputace dynamického propagátora české hudby, Karlíčkův široký sólový a komorní repertoár zahrnuje skladby staré a současné hudby. V roce 2004 Martin Karlíček světově premiéroval klavírní koncert Déviations Félixe Frédérica Barila a v roce 2005 Las siete Vidas de un Gato Martina Matalona jako severo-americkou premiéru pod taktovkou Denyse Boulianea. V roce 2008 založil spolu se svojí manželkou, japonskou houslistkou Manou Shiraishi, Duo Ventapane, které ihned vyrazilo na turné po Evropě a Japonsku: “Duo Ventapane je událost, která se musí zažít…”

 

Martin Karlíček je držitelem mnoha interpretačních cen, jmenovitě Ceny Bedřicha Smetany, Franze Liszta, Bély Bartóka, Leoše Janáčka, Bohuslava Martinů a také Ceny za nejlepší provedení České soudobé skladby a Ceny klavírního doprovazeče.

 

Martin Karlíček studoval na Akademii múzických umění v Praze (BA, MA), Academy of the Arts v holandském Utrechtu a na McGill University v Kanadě (M.Mus, D.Mus).