Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Zpráva: Tři stovky českých skautek skautů se zúčastní Jamboree v Japonsku na setkání s dalšími 30 tisíci skautů ze 161 zemí celého světa!

Od úterý 28. července do 8. srpna 2015 se v japonské prefektuře Jamaguči koná světové skautské setkání Jamboree, kterého se účastní i tři sta českých skautů a skautek. Desetidenní mezinárodní tábor je věnován především vzájemnému poznávání, hrám, vodním aktivitám, ale také vzdělávacím programům. Skauti se mimo jiné podívají také do měst Hirošima a Nagasaki, kde se zúčastní pietního aktu k uctění památky obětí výbuchu atomové pumy.

Od úterý 28. července do 8. srpna 2015 se v japonské prefektuře Jamaguči koná světové skautské setkání Jamboree, kterého se účastní i tři sta českých skautů a skautek. Desetidenní mezinárodní tábor je věnován především vzájemnému poznávání, hrám, vodním aktivitám, ale také vzdělávacím programům. Skauti se mimo jiné podívají také do měst Hirošima a Nagasaki, kde se zúčastní pietního aktu k uctění památky obětí výbuchu atomové pumy.

Čeští skauti a skautky budou mít na světovém Jamboree také svůj expoziční stan, kde budou prezentovat krásnou krajinu České republiky, české sportovní a vědecké úspěchy, ale také významné české osobnosti.  

Jamboree se uskuteční na pobřeží moře u města Jamaguči, které leží přibližně 60 kilometrů od Hirošimy. Součástí programu bude kromě sportovních, vodních a vzdělávacích aktivit a her také návštěva mírových pietních ceremonií v obou městech, kam byla za druhé světové války shozena atomová bomba. Právě v době konání Jamboree uplyne od tohoto okamžiku 70 let.

Celé setkání se nese v duchu mírového poselství a mezinárodního přátelství. Skauti na Jamboree ukazují celému světu základní myšlenky skautingu – přátelství bez rozdílu pohlaví, národnosti, jazyka nebo náboženského vyznání. Symbolem setkání je japonský znak „和“ a motto „Duch jednoty“. Znak „和“ (WA) v japonštině symbolizuje právě jednotu, harmonii, spolupráci, přátelství a mír.

Více o světovém skautském Jamboree 2015 najdete na stránkách http://jamboree.cz/.

Fotografie ke stažení a použití najdete na https://www.flickr.com/…654669635130 (zdroj: Junák – český skaut).


http://www.skaut.cz/novinky/aktuálně/tři-stovky-českých-skautek-skautů-odlétají-do-japonska-na-jamb