Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Fimový večer "Tmavomodrý svět"

Rok 2015 slaví 70. výročí od konce druhé světové války. Film vyprávějící o československých letcích za druhé světové války ve Velké Británii „Tmavomodrý svět“ režiséra Jana Svěráka bude v rámci CZECH THE CINEMA promítán v kinosále velvyslanectví České republiky v Tokiu dne 28.1.2015 od 19. hodin.

Film vypráví o československých letcích za druhé světové války ve Velké Británii. Začátek filmu nás zavádí do roku 1950, kdy je František Sláma vězněm na Mírově a bojuje se zápalem plic. Na marodce se setká s německým lékařem dr. Blaschkem, který ho ošetřuje a Vildou Houfem, jimž vypráví svůj příběh válečného pilota bojujícího za svoji vlast ve Velké Británii. Příběh je zarámován do prostředí vězení, kam je bývalý válečný pilot a hrdina – avšak nyní zrádce lidu – uvržen komunisty po návratu z Velké Británie. Film poukazuje na zacházení s válečnými hrdiny ze západní fronty druhé světové války.

Tmavomodrý svět (2001, 112 min).

Jazyk : čeština, angličtina, japonské titulky

Datum: 28. ledna 2015 v 19.00


*Projekce bude zahájena v 19.00, hlavní brána Velvyslanectví ČR bude z bezpečnostních důvodů otevřena pouze od 18.30 do 19.10. Na pozdější příchody nemůže být brán zřetel. Děkujeme za pochopení.
Žádáme zájemce o R.S.V.P. na adresu cctokyo@czech.cz.