Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Režisér Štěpán Altrichter zavítá z filmového festivalu v Busanu do Tokia!

10.10.2014:České centrum Tokio si vás dovoluje pozvat na filmový večer CZECH THE CINEMA, na film českého režiséra Štěpána Altrichtera „SCHMITKE“.

Schmitke, nízkorozpočtový absolventský film režiséra Štěpána Altrichtera, měl světovou premiéru na mezinárodním filmovém festivalu v Busanu v Jižní Koreji, který se koná od 2. do 11. října. Mysteriózní detektivka o pátrání po chuti do života na vrcholcích Krušných hor byla zařazena mezi 35 filmů z 29 zemí v sekci Flash Forward (výběr neasijských snímků režisérů, kteří dosud natočili maximálně dva filmy). Spolu s dalšími dvanácti kandidáty v užším výběru Schmitke aspiruje na distribuční cenu Busan Bank Award, zaručující vítězi, o kterém rozhodnou diváci, distribuci filmu v Koreji. 

Schmitke (2014, 101 min).

Jazyk : němčina/čeština, anglické titulky

Datum: 20. října 2014 v 19.00

*Projekce bude zahájena v 19.00, hlavní brána velvyslanectví ČR bude z bezpečnostních důvodů otevřena pouze od 18.30 do 19.10. Na pozdější příchody nemůže být brán zřetel. Děkujeme za pochopení.

Žádáme zájemce o R.S.V.P. na adresu cctokyo@czech.cz.

 

O čem je Schmitke?

Julius Schmitke je sedmapadesátiletý německý inženýr z Berlína. Cítí se nemocný a starý. Jednoho dne je vyslán kamsi na českou stranu Krušných hor, aby opravil svůj starý patent – turbínu C 174, která nepřestává vrzat tak jako jeho tělo. Čím déle chodí po nevlídně zamlžených horách, tím víc se noří do tajuplného a bizarního světa krušnohorské vesničky a lesů, ze kterých se nepřestávají ozývat zvláštní hlasy. Čím dál tím více mu k jeho překvapení celá tato výprava do hrozivé a neznámé džungle začíná připadat jako návrat do starých známých míst. Je to cesta do duše nešikovného inženýra větrných elektráren, který si nestačil všimnout, že nějak vypadl z dnešního světa.

Vice informace : http://www.schmitkefilm.com/
Trailer : http://vimeo.com/96800944