Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Filmový večer "Magický hlas rebelky"s režisérkou Olgou Sommerovou

26.11.2014: České centrum Tokio slaví 25. výročí sametové revoluce sérií dokumentárních filmů. Oslavy uzavře nejnovější film Olgy Sommerové „Magický hlas rebelky“, který vypráví příběh zpěvačky Marty Kubišové. Slavnostního promítání se zúčastní režisérka Olga Sommerová, se kterou budou moci diváci po shlédnutí filmu diskutovat.


Magický hlas rebelky
Olga Sommerová, Česká republika, 2014, 85 min

Po portrétu nejúspěšnější československé sportovkyně všech dob Věry Čáslavské se česká přední dokumentaristka Olga Sommerová rozhodla natočit snímek o další mimořádné ženě, jejíž pohnutý osud byl do značné míry ovlivněn  komunistickým režimem, Martě Kubišové. Hvězdnou kariéru talentované zpěvačky a trojnásobné držitelky Zlatého slavíka ukončila okupace Československa v roce 1968. V roce 1977 pak Marta Kubišová podepsala Chartu 77 a stala se i její mluvčí. Po dvacetiletém vynuceném mlčení se ale dočkala velkolepého comebacku během sametové revoluce. Olga Sommerová mapuje klíčové události ze soukromého, pěveckého i disidentského života Marty Kubišové prostřednictvím filmových archivů a rozhovorů s jejími přáteli, např. Danou Němcovou, Pavlem Kohoutem či Jaroslavem Hutkou. Ve filmu zazní i zbrusu nová píseň, kterou společně s Martou Kubišovou nazpívala Aneta Langerová. (KVIFF)

Na projekci přivítáme jako hosta režisérku Olgu Sommerovou a diváci budou mít možnost s ní po filmu diskutovat.

Magický hlas rebelky (2014, 87 min).

Jazyk : čeština, anglické titulky

Datum: 18. prosince 2014 v 19.00

*Projekce bude zahájena v 19.00, hlavní brána velvyslanectví ČR bude z bezpečnostních důvodů otevřena pouze od 18.30 do 19.10. Na pozdější příchody nemůže být brán zřetel. Děkujeme za pochopení.

Žádáme zájemce o R.S.V.P. na adresu cctokyo@czech.cz.