Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Filmový večer „KONFIDENT“ s hercem a režisérem Jiřím Mádlem

České centrum Tokio spolu s Velvyslanectvím České Republiky v Tokiu Vás s radostí zve na filmový večer, tentokrát na film „KONFIDENT“ s Jiřím Mádlem, který v tomto filmu hraje hlavní roli a zúčastní se promítání.

Jako režisér Jiří Mádl debutuje na filmovém plátně svým filmem „Pojedeme k moři“ (2014), který bude představen za účasti autora na letošním ročníku EU Film Days 2015 v Tokiu a v Kyotu. Po projekci jak filmu Konfident, tak i filmu „Pojedeme k moři“ budou mít diváci příležitost s režisérem a hercem Jiřím Mádlem diskutovat.


*Datum a místo projekce “Pojedeme k moři“ zde.

 


Konfident 

Režie: Juraj Nvota
Česká republika, Slovensko, Polsko / 2012 / 108 min 

 

Jazyk: čeština, anglické titulky

Datum: 8.6.2015 (pondělí) v 19 hodin

*Projekce bude zahájena v 19.00, hlavní brána Velvyslanectví ČR bude z bezpečnostních důvodů otevřena pouze od 18.30 do 19.10. Na pozdější příchody nemůže být brán zřetel. Děkujeme za pochopení.

Žádáme zájemce o R.S.V.P. na adresu cctokyo@czech.cz

 


 

Hrdina filmu Konfident Adam pracuje po absolvování základní vojenské služby jako dispečer na sportovním letišti poblíž někdejší západní hranice Československa, kde prožívá i vojenskou invazi v srpnu 1968. Aniž si to tehdy sám uvědomí, právě tam začíná jeho dramatický příběh... Aby zachránil svou lásku Evu proti represím StB, podepíše „smlouvu s ďáblem“. Stane se profesionálním agentem, jehož prací je odposlouchávat lidi a shromažďovat na ně kompromitující materiály. Brzy ale zjistí, že i on je sledován. Když se pokouší najít odpověď na otázku proč, vrací ho pátrání do doby, kdy se stal na vojně svědkem vražedného rozkazu. Jeho tehdejší velitelé jsou dnes mocnými muži a Adamovo svědectví by bylo velmi nepohodlné. Dokáže Adam přežívat v atmosféře strachu a nejistoty, kde se nedá nikomu věřit? S rostoucími pochybnostmi sílí i jeho touha z toho temného labyrintu uniknout. Útěk však znamená být vždy o krok před nepřítelem. Bude na to mít Adam odvahu?