Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Filmový večer CZECH THE CINEMA! “ŽELARY“

České centrum Tokio Vás s radostí zve na filmový večer CZECH THE CINEMA, tentokrát na film režiséra Ondřeje Trojana “ŽELARY“.

Píší se čtyřicátá léta, období protektorátu a okupace. Mladá dívka Eliška (Aňa Geislerová), nedostudovaná lékařka, pracuje jako zdravotní sestra v městské nemocnici a má milostný poměr se sympatickým lékařem Richardem. Jedné noci však přivezou na chirurgii těžce poraněného muže, který potřebuje transfuzi krve. Eliška má stejnou krevní skupinu jako muž, daruje mu tedy svou krev a zachrání život. Dárcovství náhle vyústí ve zvláštní, silný milostný vztah mezi vzdělanou Eliškou z města a venkovským, přírodním mužem Jozou. Náhle se Eliška dostává do smrtelného nebezpečí. Odbojová skupina, v níž jsou lékaři zapojeni, je pronásledována gestapem.  Členové domácího odboje narychlo vymyslí pro Elišku zdánlivě bezpečný úkryt – dohodnou se s pacientem Jozou, aby ji ukryl ve svém dřevěném příbytku v horách. S falešnými dokumenty a novou identitou tedy Eliška, nyní Hana, opouští městský život. Stává se ženou horala a je nucena žít uprostřed divoké přírody, v daleké horské vesnici Želary.

 

Želary (2003, 142 min.)

Jazyk: čeština, anglické titulky

Datum: 25.3.2015  v 19 hodin

*Projekce bude zahájena v 19.00, hlavní brána Velvyslanectví ČR bude z bezpečnostních důvodů otevřena pouze od 18.30 do 19.10. Na pozdější příchody nemůže být brán zřetel. Děkujeme za pochopení.

Žádáme zájemce o R.S.V.P. na adresu cctokyo@czech.cz.