Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Filmový cyklus 1918-2018: Spalovač mrtvol

12. listopadu bude v Českém centru Tokio promítnut pravděpodobně nejdůležitější snímek režiséra Juraje Herze, Spalovač mrtvol. Promítání je součástí filmového cyklu věnovaného klenotům české a slovenské kinematografie v rámci oslav 100. výročí založení republiky a probíhá ve spolupráci s Velvyslanectvím České a Slovenské republiky pravidelně každý měsíc do konce letošního roku.

V psychologickém hororu Juraje Herze z roku 1968 se ve své životní roli japonským divákům představí Rudolf Hrušínský alias Karel Kopfrkingl, oddaný zaměstnanec pražského krematoria, který opře svou fascinaci smrtí a reinkarnací o nacistickou ideologii.

Legendární a zároveň bizarní snímek Spalovač mrtvol, je mnohými považován za jeden z nejhodnotnějších českých filmů vůbec. Padesát let od jeho vzniku promítneme tento snímek v rámci Filmového cyklu 1918-2018 v českém znění s japonskými titulky.

„Dáš si rakvičku, nebo věneček?"

Kdy: 12. listopadu 2018 v 19:00
Kde: České centrum Tokio (kinosál Velvyslanectví České republiky v Tokiu)

Vstupné zdarma (zájemce prosíme o registraci na e-mailovou adresu cctokyo@czech.cz, uveďte prosím své jméno a počet účastníků).