Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

EU Film Days 2014

Na letošním již 12.ročníku filmového festivalu EU FiILM DAYS 2014 v Tokiu bude představen český film režiséra Jiřího Stracha " Vrásky z lásky" (2012) s legendární dvojicí Jiřinou Bohdalovou a Radoslavem Brzobohatým v hlavních rolích. Režisér Jiří Strach bude hostem festivalu.České centrum Tokio je spoluorganizátorem. Datum: 30.5. - 22.6. 2014 Projekce filmu " Vrásky z lásky" + diskuse s režisérem : 31.5. (sobota) od 17:00 3.6.(úterý) od 15:00 Místo: The National Film Center Tokyo 3-7-6 Kyobashi, Chuo-ku, Tokyo 104-0031 http://www.momat.go.jp/english/nfc/ http://www.eufilmdays.jp/film/czech

Český film s Jiřinou Bohdalovou a Radoslavem Brzobohatým a v hlavních rolích

Režie: Jiří Strach (2012)

Scénář: Marek Epstein Koproducenti: Česká televize, MAT FILM s.r.o, Barrandov Studio a.s.

V hlavních rolích se po mnoha letech setkávají dvě legendy českého filmu Jiřina Bohdalová a Radoslav Brzobohatý. Ti hrají bývalou herečku a penzionovaného učitele, kteří vyrazí na dobrodružnou cestu za splněním jednoho snu. I v dalších rolích této hořké komedie se představují přední domácí herci jako Ivan Trojan, Lenka Vlasáková, Aňa Geislerová, Jiřina Jirásková, Viktor Preiss a řada dalších.

Film podle scénáře Marka Epsteina vypráví o dojemném i humorném setkání dvou lidí, kteří navzdory svému věku chtějí užít podzim života naplno.

Ota je bývalý učitel a ve svém věku má již řadu vrtochů, kterými poněkud komplikuje život svému synovi a snaše. Nyní jej čeká náročná operace a Ota se rozhodne, že je ta správná doba, kdy je třeba vyhledat někoho, kdo kdysi dávno velmi ovlivnil jeho život. Setkání s herečkou Janou je ale poněkud jiné, než si představoval. Přesto je to právě tahle vitální dáma, která se rozhodla nerezignovat na aktivní život, která znovu zamotá jeho osud. Díky Janě se Ota vydává na napínavou roadmovie, na jakou by si možná ani v mladším věku netroufl. A je to právě tohle důležité setkání, které oba utvrdí v poznání, že nejhorší, co může člověk udělat - je všechno vzdát!

Datum:  30.5. - 22.6. 2014
Projekce filmu " Vrásky z lásky" + diskuse s režisérem Jiřím Strachem:        
31.5. (sobota)od 17:00

6.2.  (úterý)     od 15:00

Místo:   The National Film Center Tokyo           

3-7-6 Kyobashi, Chuo-ku, Tokyo 104-0031

bližší informace na webových stránkách:

http://www.momat.go.jp/english/nfc/
http://www.eufilmdays.jp/film/czech