Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

CZECH THE CINEMA – ŠUMNÉ STOPY

Pro velký zájem si Vás dovolujeme pozvat na projekci prvních tří ze šesti dílů úspěšného dokumentárního seriálu České televize ŠUMNÉ STOPY, věnovaného životu a dílu českých architektů, kteří v 1. a 2. polovině 20. století působili v Japonsku.

CZECH THE CINEMA – ŠUMNÉ STOPY

 

Pro velký zájem si  Vás dovolujeme pozvat na projekci prvních tří ze šesti dílů úspěšného dokumentárního seriálu České televize ŠUMNÉ STOPY, věnovaného životu a dílu českých architektů, kteří v 1. a 2. polovině 20. století působili v Japonsku. Autorská dvojice Radovan Lipus a David Vávra po završení projektu Šumná města (66 dílů) obrátila svoji pozornost na neprávem opomíjené české architekty ve světě. V roce 2010 tak vzniklo celkem deset dílů, z nichž čtyři jsou věnovány Bosně a Hercegovině, zejména dílu architekta Karla Paříka, a šest dílů se zabývá dílem českých architektů, kteří působili v Japonsku (Jan Letzel, Bedřich Feuerstein, Jan Josef Švagr a zejména Antonín Raymond).

České centrum Tokio si klade za čest, že se mohlo podílet na přípravách a realizaci tohoto náročného projektu, který získal záštitu místopředsedy vlády a ministra zahraničních věcí České republiky, pana Karla Schwarzenberga.

V prvních třech dílech se představí architekti Jan Letzel a Antonín Raymond. Projekce je v českém znění s anglickými titulky.

Žádáme vážené diváky o R.S.V.P. na adresu cctokyo@czech.cz.

 

Projekce bude zahájena dne 30.11. v 19.30, hlavní brána velvyslanectví ČR bude z bezpečnostních důvodů otevřena pouze od 19.00 do 19.40 hodin. Na pozdější příchody nemůže být brán zřetel. Děkujeme za pochopení.