Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

CzechImage

CzechImage je projekt Českých center k 100. výročí založení Československa, jehož cílem je zjistit, jak mladá generace v Česku a v zahraničí vnímá současnou image České republiky. Konkrétní podoba japonské varianty tohoto projektu spočívá v soutěži mladých grafických designérů. Jejich úkolem je vyjádřit svou vlastní představu o image České republiky skrze grafický design.

Jak japonští studenti vnímají Českou republiku? Co si představí, když se řekne Česko? Klasickou hudbu, animaci, pivo? Nebo snad úplně něco jiného?

Na tyto otázky se snaží odpovědět projekt Českých center s názvem CzechImage. Jedná se o soutěž určenou japonským studentům grafického designu. Jejich úkolem je vytvořit plakát s tématem České republiky. Můžu se jednat o ztvárnění české přírody, historie, umění či čehokoliv jiného, co je napadne, když uslyší název „Česká republika“.

Ze soutěžních prací bude vybráno 30 děl, které budou vystaveny v prostorách Českého centra Tokio. Z těchto děl následně vybere odborná porota jedno dílo, které bude vystaveno v Praze společně s prácemi studentů z ostatních zemí světa. 

 

©Petra Byrtusová

©Martin Kadlec, Martina Schollerová