Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

CzechImage – vyhlášení výsledků soutěže grafického designu

30. září byla uzávěrka pro zaslání soutěžních prací do soutěže CzechImage určené mladým japonským studentům grafického designu. Z dvanácti zaslaných prací vybrala odborná porota jednu cenu hlavní a dvě vedlejší. Všech dvanáct soutěžních prací si můžete prohlédnout v Českém centru Tokio od 25. října.

CzechImage je projekt Českých center k 100. výročí založení Československa, jehož cílem je zjistit, jak mladá generace v Česku a v zahraničí vnímá současnou image České republiky. Konkrétní podoba japonské varianty tohoto projektu spočívala v soutěži mladých grafických designérů. Jejich úkolem bylo vyjádřit svou vlastní představu o image České republiky skrze grafický design.

Hlavní cenu soutěže CzechImage získala za svůj animovaný snímek Příběh o pošťákovi a malém dopisu, inspirovaný pohádkou Karla Čapka, Secuka Kawahara z Kyoto City University of Arts.

Cenu Českého centra získává Moeka Jamazaki z Kuwasawa Design School za tvorbu webové stránky s názvem CZECH 100. 

Cena Akiko Kasuji byla udělena Hanako Kudlic z Tokyo University of the Arts za její projekt foto knihy Bystander – Bókanša.

Všem zúčastněným děkujeme za zaslání příspěvků do soutěže a výhercům gratulujeme ke krásnému úspěchu.

Více informací o výstavě zúčastněných prací najdete zde: http://tokyo.czechcentres.cz/cs/program/detail-akce/vystava-projektu-czechimage/