Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Czech the cinema! "Postřižiny“ (24. února v kinosále Velvyslanectví České republiky)

České centrum Tokio Vás s radostí zve na filmový večer CZECH THE CINEMA, tentokrát na film “Postřižiny“ režiséra Jiřího Menzela podle knihy Bohumila Hrabala.

Postřižiny

Československo, 1980, 93 min
Režie: Jiří Menzel
Předloha: Bohumil Hrabal (kniha)
Scénář: Bohumil Hrabal, Jiří Menzel
Hrají: Magda Vášáryová, Jiří Schmitzer, Jaromír Hanzlík, Rudolf Hrušínský
Jazyk: čeština, japonské titulky

Datum: 24.2.2016 (středa) v 19:00
Místo: Kinosál Velvyslanectví České republiky v Tokiu

*Projekce bude zahájena v 19:00, hlavní brána Velvyslanectví ČR bude z bezpečnostních důvodů otevřena pouze od 18:30 do 19:10. Na pozdější příchody nemůže být brán zřetel. Děkujeme za pochopení.

*Žádáme zájemce o R.S.V.P. na adresu cctokyo@czech.cz.

 


 

obsah filmu

Mozaika humorně laděných událostí začíná jedním z malých rituálů, kterými si koření spokojené manželství Francin a Maryška. Ta hledá v přítmí ložnice malý dárek, kterým je tentokrát patentní navlékač jehel. Francin je správcem pivovaru v jednom malém českém městečku a druhého dne provází po pivovaru správní radu, kterou seznamuje se situací a také plány do budoucna. Radové však věnují pozornost spíše dění na zahradě pivovaru, kde Maryška rázně pomáhá řezníkům se zabíjačkou. Všichni jsou krásnou ženou okouzleni, zejména pak doktor Gruntorád. A když pánové skončí prohlídku, okázale vyjádří Francinovi svou nedůvěru, velmi ochotně se nechají pozvat paní správcovou na zabíjačkové pohoštění.

 Další den čeká Francina další nemilé překvapení. Na pivovarském dvoře se objeví jeho velmi svérázný a především velmi hlučný bratr Pepin a Francin tuší blížící se pohromu. První obětí Pepina se stane čeledín který si po jeho radě jak se má správně sekat dřevo, usekne prst. A to jistě netuší, že to je jen první z nehod, které ho čekají pokaždé, když se s Pepinem potká. V Maryšce najde Pepin se svými bláznivými nápady spřízněnou duši.