Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Czech the cinema! "Líbánky"

České centrum Tokio Vás s radostí zve na filmový večer CZECH THE CINEMA, tentokrát na film “LÍBÁNKY“ režiséra Jana Hřebejka.

Měl to být nejkrásnější den v jejím životě, pak ale doprostřed svatebního veselí vstoupil podivný host s ještě podivnějším tvrzením. Aňa Geislerová v hlavní roli snímku o stínech, které dostihnou každého z nás. Dále hrají: S. Majer, K. Nováková-Fuitová, J. Černý, J. Šesták, D. Máj a další. Scénář : P. Jarchovský. Kamera: M. Štrba. Režie: J. Hřebejk. Film se divákům zveřejnil v roce 2013, kdy byl nominován na pět cen Českého lva a dostal cenu za nejlepší režii na mezinárodním filmovém festiválu v Karlových Varech. 


Líbánky


Jan Hřebejk Česká republika/Slovensko, 2013, 98 min 

Líbánky se odehrávají v čase dvou dnů svatební oslavy. Nevěsta a ženich – Tereza (Anna Geislerová) a Radim (Stanislav Majer) tvoří půvabný pár, navzdory tomu, že oba již prošli manželskou zkušeností a odnesli si z ní své šrámy. Tereza zklamané srdce, Radim dospívajícího syna. Jsou však odhodláni zkusit to znovu, jsou přesvědčeni, že tentokrát to vyjde. A zdá se, že svatební oslavy, které probíhají v prosluněném dni v rodinném kruhu v sídle nevěstiných rodičů obklopeném romantickou krajinou, budou skutečně nejkrásnějším začátkem společného života. Ovšem... kdyby se na svatební hostině náhle neobjevil nezvaný host. Jan Benda si brzy získává náklonnost přítomných. Maminky i tetičky mu podstrojují, muži mu bodře nalévají. Kdo to však vůbec je? A odkud se vzal? Je to jen neškodný vetřelec, který se obvykle vmísí do davu s cílem zadarmo se najíst? Nebo se vynořil z minulosti někoho ze svatebčanů? A koho? S Janem Bendou u svatebního stolu dostává romantika trhliny. Toho chlápka je třeba dostat co nejrychleji pryč. Některá tajemství by prostě neměla být prozrazena!

 


 

Líbánky (2013, 98 min.)

Jazyk: čeština, anglické titulky

Datum: 29.7.2015 (středa) v 19 hodin

*Projekce bude zahájena v 19.00, hlavní brána Velvyslanectví ČR bude z bezpečnostních důvodů otevřena pouze od 18.30 do 19.10. Na pozdější příchody nemůže být brán zřetel. Děkujeme za pochopení.

■Žádáme zájemce o R.S.V.P. na adresu cctokyo@czech.cz.