Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Česko-japonský sklářský projekt „Metamorphosis“

30. září byla uzávěrka pro zaslání soutěžních prací do soutěže CzechImage určené mladým japonským studentům grafického designu. Z dvanácti zaslaných prací vybrala odborná porota jednu cenu hlavní a dvě vedlejší. Všech dvanáct soutěžních prací si můžete prohlédnout v Českém centru Tokio od 25. října.

Čeští pedagogové působí v Japonsku na sklářské škole TIGA už od jejího založení v roce 1991 a obě země tak spolu na poli výuky sklářského umění dlouhodobě úzce spolupracují. Jedním z výsledků této spolupráce je právě výstava „Metamorphosis“.

 Václav Řezáč, pedagog na TIGA: „Ručně broušené sklo zdobené tradičními českými dekory je podstatnou součástí výuky na TIGA. V rámci výuky se zde studenti učí navrhovat skleněný tvar a na něj vybrousit tradiční české dekory. A právě zde dochází ke spojení české a japonské estetiky ve skle, což se stalo ústředním motivem pro projekt vzájemné spolupráce české Uměleckoprůmyslové akademie Světlá nad Sázavou (http://www.akademie-svetla.cz/sekce/837-sklo) a japonské sklářské školy TIGA (http://toyamaglass.ac.jp/school/index-en.php).

 

Kdy: 25. 10. – 28. 11. 2018 (10:00-17:00, o víkendech a japonských státních svátcích je zavřeno)

Kde: České centrum Tokio

Vernisáž výstavy se koná 24. října 2018 od 19:00 v prostorách Českého centra Tokio.

Vstupné je zdarma (zájemce prosíme o registraci na e-mailovou adresu cctokyo@czech.cz, uveďte prosím své jméno a počet účastníků).