Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Božena Němcová a kultura doby českého národního obrození

Profesor japonské prefekturální univerzity Fukui kenricu daigaku, významný český japanolog a překladatel pan Karel Fiala představí na své přednášce japonskému publiku osobnost spisovatelky Boženy Němcové. V rámci přednášky bude promítán film Babička. Datum: 1.3.2014 Čas: 13:30 - 15:00 Místo konání: 51 - 11, Geba - cho, Fukui shi

 Profesor japonské prefekturální univerzity Fukui kenricu daigaku, významný český japanolog a překladatel pan Karel Fiala představí na své přednášce japonskému publiku osobnost spisovatelky Boženy Němcové a její romám Babička.  V rámci přednášky bude promítán stejnojmenný film z roku 1971.

Profesor Karel Fiala se na překladatelském poli věnuje překladu japonské klasické literatury. Přeložil například Příběh o rodu Taira ( středověký historický epos), Příběh prince Gendžiho (román z 11.století, jehož autorkou je dvorní dáma) a Kodžiki ( nejstarší japonská dochovaná kronika). Za svoji činnost obdržel v roce 2008  od japonského císaře  Řád posvátného pokladu se zlatými paprsky a růžicí.


Datum: 1.3.2014
Čas: 13:30 - 15:00
Místo konání: 51 - 11, Geba - cho, Fukui shi