Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Bohumil Hrabal 100.výročí narození

Přednáška a diskuse ve spolupráci s Rikkyo University o díle a životě Bohumila Hrabala u příležitosti jeho 100.výročí narození. Zárověn bude probíhat i slavnostní křest japonského překladu (doc.K.Abe ) románu "Postřižiny" , který bude doprovázen i promítáním filmu tohoto románu (Postřižiny, J.Menzl,1980)

Sympozium věnované stému výročí narození  spisovatele Bohumila Hrabala

     „ Hommage à Bohumil Hrabal“

Dne 29.března se uskuteční  na univerzitě Rikkyo University Sympozium věnované stému výročí narození  spisovatele Bohumila Hrabala.

V rámci sympozia budou vyhlášeny výsledky překladatelské soutěže, kterou pořádá České centrum Tokio ve spoluprácí s univerzitou Rikkyo university v čele s docentem Kenichi Abe, který zároveň spolu s prof. Itaru  Iijima  a prof. Tatsuo  Ishikawa, PhD. zasedá v odborné porotě hodnotící překlady účastníků soutěže a byl nápomocen i při výběru zadání.

V první části sympozia bude promítnut film s japonskými titulky Jiřího Menzela  „Postřižiny“, který byl natočen podle stejnojmenné Hrabalovy knihy. Ve druhé části sympozia vystoupí  Mrg. M. Gebhartová z univerzity Tokyo University of Foreign Studies s přednáškou na téma „Hrabal očima Pipsi očima Hrabala“. Po přednášce bude následovat diskuse o Hrabalovi za účasti  významných japonských spisovatelů  S. Ito a M. Ono, věhlasného profesora univerzity Tokyo University M.Numano a docenta K.Abe z univerzity Rikkyo University.

S velkou radostí oznamujeme, že na sympoziu proběhne i křest japonského překladu Hrabalových „Postřižin“ docenta Kenichi Abe, autora velmi úspěšného překladu „Obsluhoval jsem anglického krále“. Tento překlad představuje již čtvrtý japonský překlad Hrabalova díla.

Datum29.3. 2014  od 1330 1800

MístoRoom #7101, Ikebukuro Campus 7, Rikkyo University
http://www.rikkyo.ac.jp/access/ikebukuro/

Program: 

1.část
 Promítání filmu “Postřižiny”  13:3015:10
režisér  Jiří Menzel,1980Československo93 min., japonské titulky

2.část 

    „O  Hrabalovi“  ( 15:3018:00)

přednáška  „Hrabal očima Pipsi očima Hrabala“ ( Mgr. M.Gebhartová, Tokyo University of Foreign Studies)


    Diskusep.Seiko Itohspisovatel, p.Masatsugu Ono (spisovatel)profesor Mitsuyoshi NumanoTokyo     

                      University)、docent Kenichi AbeRikkyo University

   OrganizátorRikkyo University, Czech Centre Tokyo

    Záštita
Velvyslanectví České republiky v Tokiu 

   Vstupné zdarma

   Rezervace není nutné